Щорічно 4 лютого світ відзначає Всесвітній день боротьби проти раку. Метою цього дня є підвищення обізнаності людей про цю хворобу, як одну із найстрашніших та найскладніших захворювань нашої цивілізації.
Онкологія продовжує залишатися найважливішою проблемою сучасної медицини. Кожна 5-6 людина захворіє на рак протягом життя. За час пандемії Covid-19 від онкологічних захворювань померло в 10 раз більше людей, ніж від коронавірусу.
Важливим аспектом проблеми залишається розвиток онкологічної служби, наукових досліджень, підготовки студентів та вмілих лікарів-онкологів. Усіма цими завданнями багато років успішно займається кафедра онкології та медичної радіології ДЗ «ДМА», яку очолює професор Бондаренко Ігор Миколайович.
Діяльність кафедри представлена в основних лікувальних закладах міста Дніпро – у Міській клінічній лікарні №4, Обласній клінічній лікарні ім. Мечникова та Клінічному онкологічному диспансері. Кафедра успішно співпрацює з даними закладами, здійснює консультативну та лікувальну допомогу у системі охорони здоров’я.
Визначною рисою кафедри є функціонуючий найпотужніший в Україні центр міжнародних клінічних досліджень, що дозволяє безкоштовно лікувати одночасно сотні пацієнтів технологіями майбутнього. Колектив кафедри отримав міжнародне визнання, завідувач кафедри, професор Бондаренко І.М., є найбільш часто цитованим вченим країни, а академія отримує найвищі місця у академічних рейтингах завдяки кооперації з зарубіжними індустріальними партнерами та компаніями.
В онкології успішно застосовуються хірургічні, медикаментозні та променеві методи лікування, проте дуже важливою залишається рання діагностика раку. Це є можливим за умови широкої обізнаності людей про онкологічні захворювання, виконання програм скринінгу, відбору пацієнтів із груп ризику.
Тому Всесвітній день боротьби із раком є важливою подією, метою якої є підвищення освіченості людства про онкологічні хвороби та сучасні методи їх лікування.
Провідні виші світу об’єднують зусилля спеціалістів різних профілів для подолання проблеми раку. Ми можемо бути прикладом такої співпраці у нашій академії, об’єднавши зусилля кафедр онкології та медичної радіології із кафедрами патоморфології, мікробіології, імунології, медичної генетики, інформатики та багатьох інших. Вирішення глобальних медичних проблем людства можливо лише у тісній співпраці.