Перше квітня свято весняного пробудження, рівнодення, молодості, сміху і гумору - відоме у всьому світі.
Цей день не внесений ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Україні, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії, і навіть на Сході.
Загалом багато країн Європи і світу мають свою історичну версію виникнення цього свята.
Не виключено, що спочатку це свято відзначали на честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов’язково супроводжувалося веселощами, жартами і першими розіграшами.
У США його називають «святом серця, а не держави». До речі, професор Стенлі Теп із інституті здоров’я в Окхерсті (Каліфорнія), стверджує: «30 хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарда, уникнути повторного нападу в найнебезпечніший період – перші півроку після нападу, - і потім жити повноцінним життям. Здоровим же людям ця кількість сміху подовжує життя на роки, іноді на десятиріччя».
У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести. Цей жарт називається in den April schicken – «посилати кого-небудь у квітень» (обманювати), а той, кого обманюють, одержав назву Аprilnarr.
У чехів і словаків теж існує вираз: Poslati koho z Aprilem. Цей же звичай відомий також у Польщі та «Литві» під назвою Primaprilis. Є підстави вважати, що прийшов цей звичай до Європи від римлян разом з самою назвою місяця – «апріль» і що він був частиною якогось таємничого язичницького звичаю під час святкування.
Коли і ким це свято було завезено в Україну, точно не відомо, але у творах багатьох письменників і поетів кінця XVII століття з’являлися рядки про першоквітневі розіграші .
Добре відомо, що столицею гумору в Україні є місто Одеса. І це не випадково, бо його називають «Посмішка Бога», воно омивається теплими водами Чорного моря, обдувається степовими вітрами та зігрівається променями сонця.
1 квітня культурну столицю і молодіжне місто Дніпро теж накриє хвиля гумору веселого свята і азарту з гумористичними битвами і «Кубометрами сміху».
Передаючи вітання нашій студентській молоді, співробітникам, Закликаємо дотримуватися всіх необхідних вимог карантинних заходів, Будь-які життєві труднощі легше подолати не агресією, а гумором і сміхом. |