• slide08
  • slide04
  • slide05
  • slide06

DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst - German Academic Exchange Service  - zur StartseiteНімецька служба академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD) втретє надала грант для підтримки українських студентів у вигляді безкоштовних інтерактивних онлайн-курсів для студентів біологічних та суміжних спеціальностей, які створені та викладатимуться українською мовою провідними спеціалістами з українських університетів. Офіційним партнером проєкту LifeSciencesCourse є Дніпровський державний медичний університет.

Наразі розпочалася реєстрація на двомісячний інтенсивний онлайн-курс «Мікроскопія та інструментальні методи в біології», орієнтований на студентів та аспірантів біологічного, медичного профілю або суміжного профілю, які хочуть опанувати сучасні методи візуалізації, вивчення структури та взаємодій біологічних молекул.

Основна мета курсу – розповісти студентам про можливості та сферу застосування кожного з найпопулярніших методів і навчити обирати оптимальний метод для розв'язання певної задачі.

Курс є безкоштовним та передбачає можливість виплати разової стипендії по його завершенню в першу чергу для тих слухачів, що вельми постраждали від війни (усього доступно 24 стипендії у розмірі 400 євро кожна).

Курс складається із 26 лекцій та 14 семінарських занять.

Заняття будуть проводитися дистанційно, українською мовою, шістьма лекторами, що спеціалізуються у відповідних галузях:

• Василь Пивоваренко (КНУ ім. Шевченка) – флуоресценція
  • Юрій Ковальчук (Університет Тюбінгена) – мікроскопія  клітин та організмів
  • Петро Хороший (Інститут органічної хімії та біохімії, Прага) – конструювання  мікроскопів,  обробка зображень в Python
  • Володимир Швадчак (Прикарпатський національний університет) – допоміжні спектральні методи
  • Ніна Бондаренко (ДДМУ / MHH) – електронна мікроскопія та молекулярні методи діагностики.
  • Олег Лущак (Прикарпатський національний університет / LMS London) – LC-MS та протеоміка.

Теми, які охоплює курс:

• Флуоресценція (сольватохромія, FRET, анізотропія, барвники).
  • Флуоресцентна мікроскопія (конфокальна, TIRF, FLIM, 2-фотонна мікроскопія, STORM, STED, основи конструювання й модифікування мікроскопів, практичні навички обробки зображень в ImageJ/Fiji).
  • Спектроскопія для визначення конформації (CD, IR).
  • Методи встановлення розміру молекул (FCS, DLS, електрофорез).
  • Методи високої роздільної здатності (NMR, EPR, X-ray, CryoEM).
  • Хроматографія й основи протеоміки (HPLC, LC-MS, SEC, іонообмінна хроматографія).
  • Електронна мікроскопія, Cryo-EM, AFM.
  • Основи молекулярної діагностики.

Початок курсу: 1 липня 2024 року.

Тривалість: 2 місяці.

Навантаження 60 годин, в середньому 4 заняття на тиждень (лекції та практичні в Zoom). Ми намагатимемось надати записи усіх занять на сайті проєкту для студентів, що не мали змоги їх прослухати.

Навчання проводитиметься переважно в будні (понеділок, середа, п'ятниця), увечері, або в період, коли вимкнення електроенергії будуть мінімальними.

Будемо раді бачити на курсі мотивованих студентів та аспірантів біологічних та медичних дисциплін, а також всіх, хто хоче покращити свої знання інструментальних методів.

Детальнішу інформацію про розклад і програму курсу можна отримати на сторінці проєкту.

Реєстрація до 23 червня 2024 року доступна за посиланням.