Меню
  • ДМА

Новини

25 листопада 2021 року в режимі онлайн відбулося чергове засідання вченої ради ДДМУ під головуванням академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої. Засідання розпочали вшануванням хвилиною мовчання пам’яті академіка НАМН України Георгія Вікторовича Дзяка.

Голова вченої ради вручила дипломи доктора наук і доктора філософії групі співробітників.

Детальніше...

Після отримання аналітичних довідок із Центру тестування надаємо повну інформацію результатів Єдиних державних кваліфікаційних іспитів (далі ЄДКІ), етап 1, проведених Центром тестування при МОЗ України серед студентів 3-го курсу різних спеціальностей. У зв’язку зі встановленими карантинними обмеженнями через поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 критерії ліцензійних іспитів для студентів 3-го курсу були змінені. Критерій «склав» у 2021 р. встановлено на рівні: 60% правильних відповідей для іспиту «Крок 1» та 30,5% – для іспиту з англійської мови професійного спрямування.

Детальніше...

ХОЗЛ є однією з провідних причин смертності населення світу, і за прогнозами, у 2030 році посяде третє місце в загальній структурі смертності. Листопад традиційно є місяцем обізнаності щодо хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), адже саме в листопаді відзначається Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ. По всьому світу організуються заходи для медичних працівників, пацієнтів, громадських та політичних діячів, покликані привернути увагу до захворювання, представити нові знання і терапевтичні стратегії щодо ХОЗЛ. Існує навіть особлива кольорова стрічка помаранчевого кольору (помаранчевий – це офіційний колір поінформованості про ХОЗЛ), яку можна носити на одязі в знак підтримки заходів Всесвітнього дня боротьби з ХОЗЛ.

Детальніше...

Студентський науковий гурток кафедри біохімії та медичної хімії продовжує свою роботу на платформі Google Meet. 

Доповідачі, студенти першого та другого курсів, представили доповіді на теми:

Детальніше...

Дніпровський державний медичний університет продовжує ініціативу Міністерства охорони здоров’я України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо організації тимчасових навчальних центрів з питань вакцинації.

18 – 19 листопада 2021 на базі нашого навчально-тренувального центру симуляційної медицини пройшов черговий тренінг з питань вакцинації. Основним завданням дводенного тренінгу була підготовка студентів старших курсів для формування резерву медичних кадрів для мобільних бригад та пунктів щеплень закладів охорони здоров’я.

Детальніше...

Минуло 5 років як пішов із життя академік НАМН України, ректор Дніпропетровської державної медичної академії (1996 – 2016), професор Георгій Вікторович Дзяк. Погасла зірка яскравого людського життя, та не згасає пам'ять, шана і любов людей, які зберігають його тепло і доброту. 24 листопада з мармурового постаменту він зустрічає своєю привітною, такою знайомою посмішкою колег, друзів, учнів, пацієнтів, які покладають квіти вдячності і шани. Усе професійне життя Георгія Вікторовича пов’язане з Дніпропетровською медичною академією. Науку «повелителя сердець» він перейняв від свого батька – видатного вченого-кардіолога, професора Віктора Миколайовича Дзяка. Пройшовши всі щаблі зростання науковця від аспіранта, асистента, доцента до професора, Г. В. Дзяк очолив кафедру госпітальної терапії №2 та потужну школу кардіологів Дніпропетровщини. Любов до рідної аlma mater надала йому творчих сил і наснаги працювати на посаді першого проректора, а надалі ректора академії.

Детальніше...