Нещодавно відбулася науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕПРОДУКТИВНОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ» в форматі online. Організатором конференції був Дніпровський державний медичний університет за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Асоціації акушерів-гінекологів України, Департамента охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Велику підготовчу і організаторську роботу по проведенню конференції виконав колектив кафедри акушерства та гінекології, очолюваної професором В. О. Потаповим. Високий науковий потенціал кафедри, авторитет в державі та за її межами стали підґрунтям для проведення щорічних конференцій саме на базі нашого університету.

Відкрила науково-практичну online конференцію член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, ректор Дніпровського державного медичного університету Перцева Тетяна Олексіївна, яка привітала учасників даного заходу.

В конференції взяли участь лікарі акушери-гінекологи, сімейні лікарі та лікарі загальної практики, анестезіологи-реаніматологи, мамологи, онкогінекологи, лікарі-інтерни.

Під час конференції була можливість почути виступи відомих професорів, наукових співробітників і лікарів України з актуальних питань акушерства та гінекології (44 доповіді). Крім того, було представлено 45 постерних доповідей.
За 8 квітня конференцію відвідало 4960 лікарів, за 9 квітня – 3027 лікарів з усієї України.

Дніпропетровський державний медичний університет представляли професори: Мамчур В.Й., Медведєв М.В., Потапов В.О., Дубоссарська З.М., Дубоссарська Ю.О., Банахевич Р.М.; доценти: Дука Ю.М., Лебедюк В.В., Гарагуля І.С., Демченко Т.В. та інші.

Взяли активну участь у роботі конференції науковці Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової НАМН України професори: Медведь В.І., Татарчук Т.Ф., Жабченко І.А., Ефіменко О.А.

Від Київського національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика звітували Ткаченко Р.О. та Суханова А.А., від Київського національного медичного університету ім. О. О. Богомольця - Громова О.Л., від Київського Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН - Луценко Л.А.

Також були представники Буковинського державного медичного університету професори Юзько О.М., Кравченко О.В., Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України Гриценко О.В., Бобрицька В.В, Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова професор Коньков Д.Г., Булавенко О.В., Житомирського медичного інституту професор Заболотнов В.О., Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького професор Пирогова В. І.

9 квітня з вітальним словом до всіх учасників конференції звернувся член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, голова Виконавчого комітету ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України Камінський В.В.

Були проведені протягом 2 днів такі дискусійні платформи: «Невиношування вагітності (модератор професор Лоскутова Т.О.), «Медична психологія» (модератор Щербакова О.І.), «Сучасні аспекти збереження репродуктивного і фізичного здоров’я жінок» (професор Лоскутова Т.О.), «Гінекологічна ендокринологія» (модератор професор Медведев М.В.), «Аномалії менструальної функції» (модератор професор Дубоссарська Ю.О.), «Актуальні інфекції в акушерстві і гінекології» (модератор професор Банахевич Р.М.).

«Збереження здоров'я населення в Україні виходить за рамки суто медичного питання і стає загальнодержавною проблемою, яка потребує вирішення на національному рівні.
Переконаний, що результати нашої співпраці допоможуть акушерам-гінекологам та лікарям інших спеціальностей об'єднати свої знання і досвід для поліпшення репродуктивного здоров'я жінок України.»

– так вважає Голова виконавчого комітету Асоціації акушерів-гінекологів України, член-кор. НАМН України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю акушерство і гінекологія, завідувач кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НМАПО імені П.Л. Шупика,  д.м.н., професор Камінський В.В.