Згідно з наказом ректора  Дніпропетровської медичної академії професора Перцевої Т.О.  на кафедрі медицини катастроф та військової медицини розпочалося навчання за програмою курсу домедичної допомоги «Перший на місці події» для співробітників Національної поліції.

Матеріал курсу «Перший на місці події» ґрунтується на авторитетних і відпрацьованих у розвинених країнах світу уніфікованих клінічних протоколах медичної допомоги та на алгоритмах міжнародних курсів Emergency Medical Responder, BLS, ITLS, PhTLS. Курси проводять  досвідчені викладачі кафедри медицини катастроф та  військової медицини.

Мета курсу - навчити тих, хто працює в екстрених службах та може опинитись першим на місці події діяти згідно з єдиними протоколами та стандартами, щоб зберегти життя постраждалого в критичній ситуації.

Проходження єдиного курсу першої допомоги співробітниками екстрених служб є світовою практикою. В Європі та США базовий курс для рятувальних та поліцейських служб має назву First Responder. Головна ідея цього курсу – навчити «розмовляти однією мовою» всі екстрені служби.