Меню
  • Students

Спілкування з іноземними колегами є важливим елементом поліпшення якості медичної освіти та підвищення репутації нашої академії. Із січня 1995 року Дніпропетровська медична академія є членом Європейської асоціації міжнародної освіти, що дозволяє нам оцінювати можливості співробітництва із закордонними вищими навчальними закладами, використовуючи всі можливості, що відкриваються. Вперше в історії Асоціації ми отримали пропозицію провести власний семінар-презентацію системи медичної освіти в Україні, а також міжнародних партнерств як засобу швидкого і ефективного досягнення успіхів у реформуванні системи медичної освіти в нашій країні. Семінар проходив під назвою «Розвиток партнерства для нововведень у медичній освіті в Україні». У межах 9-ї конференції проходив традиційний «Інформаційний ринок», який представив понад 70 установ вищої освіти, а також міжурядові організації та фонди, що фінансують спільні проекти та програми обмінів. Участь у них дозволяє продовжити дослідження та пошук можливих нових напрямків співробітництва академії, а також брати участь у подальших подібних заходах, тим самим розширюючи та зміцнюючи репутацію академії в міжнародному академічному співтоваристві, більш ефективно інтегруючи наш вищий навчальний заклад до освітніх структур Європи та світу.

Основним фокусом міжнародної діяльності ДМА у 1995-2002 роках стала USAID/IREX Програма партнерства між Школою Медицини та Стоматології Університету Рочестер (США) та медичними вузами України та Росії. Ця програма спрямована на реорієнтацію медичних навчальних планів та програм, вироблення системи стандартизованої оцінки знань.

 

Ректор академії Г.В. Дзяк та професор Ю.К. Больбот у Школі Медицини та Стоматології Університету Рочестер (США)

 

Проректор з навчально-педагогічної работа В.В. Абрамов започаткував творчу працю з численними університетами КНР та інших країн.

Всього за програмою співробітництва зі Школою Медицини і Стоматології Рочестера пройшли стажування 7 студентів і 2 магістри

У квітні 1997 року професор кафедри госпітальної педіатрії Ю.К. Больбот відвідав медичну школу Гарвардського університету.У результаті візиту досягнута домовленість щодо участі нашої академії в реалізації програми сприяння по лінії єврейських общин Бостона та Дніпропетровська в організації амбулаторної педіатричної клініки на базі поліклініки 6-ї міської дитячої лікарні. Співробітництво, реалізоване у межах програми, розраховане на З роки. У лютому 1999 року було підписано протокол щодо намірів між ДМА та Всесвітньою Єврейскою Радою Допомоги та сприяння.

З 2001 року ДМА підтримує наукові та навчальні зв язки з Вейфанською медичною академією (КНР) та Далянським дедичним університетом (КНР) Зазначені зв язки прискорили рівень зростання китайських студентів у ДМА, дали змогу вітчизняним студентам пройти стажування на базах китайських вищих навчальних закладів та ознайомитись з базою медичної освіти у КНР.

З 2003 академія успішно стартувала на малайзійському ринку медичної освіти. Малайзія є дуже перспективною країною для співробітництва з огляду на її постійно зростаючу потребу у фахівцях лікувального профілю. ДМА заздалегідь готувалась до цього важливого кроку. На відміну від студентів з країн Близького Сходу та Китаю, абітурієнти малайзійського регіону зацікавленні у навчанні англійською мовою, тому з 2003 року впроваджено викладання базових дисциплін англійською мовою.

Під час візиту у 2007 році до м. Далян ректора академіка НАМН України Г.В. Дзяка та проректора з науково-педагогічної роботи професора Л.Ю. Науменка було висловлено сподівання на плідну співпрацю у галузі підготовки фахівців для КНР на зустрічі з ректором ДМУ паном Тан Цзинь У, а також можливості наукового співробітництва та стажування студентів ДМА на медичних базах ДМУ (КНР). Беручи до уваги важливість співпраці для обох сторін та науковий потенціал ДМА, ректора академіка НАМН України Г.В. Дзяка та проректора з науково-педагогічної роботи професора Л.Ю. Науменка запросили прийняти участь у Міжнародному форумі ректорів вищих навчальних закладів. Форум відбувся на базі Міжнародного університету м. Шеньян, провінція Ляонін (КНР) під патронатом губернатора провінції Ляонін. У форумі прийняли участь делегації 27 вищих навчальних закладів з різних регіонів світу. Форум присвячувався темі управління вищими навчальними закладами та стратегії їх розвитку, де ректор ДМА виступив з доповіддю англійською мовою "Системи підготовки та оцінка якості навчання випускників ДМА".

Делегація академії прийняла участь у роботі круглого столу, присвяченого проблемам розвитку вищих навчальних закладів і також мала змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою вищого технічного навчального закладу м. Шеньян.

 

Професори академії Г.В. Дзяк, О.Є. Лоскутов, Л.Ю. Науменко на міжнародноми форумі в м. Далян (КНР)

Візит ректора ДМА академіка НАМН України Г.В. Дзяка та проректора з науково-педагогічної роботи професора Л.Ю. Науменка до ВНЗ Лівії дав змогу шістьом студентам ДМА пройти місячне практичне стажування на базі клініки університету Аль Тахаді (м. Серт). У 2007 році ДМА отримала визнання Міністерства освіти та науки Йорданії. Радник Відділення в Україні Посольства Хашемітського Королівства Йорданія в Російській Федерації пан Ясера Момані відвідував академію з метою ознайомлення з успішністю навчання та умовами перебування громадян Йорданії, які здобувають освіту в ДМА. У зустрічі приймали участь 22 студенти та клінічні ординатори ДМА - громадяни Йорданії.

 

Знайомство представників посольства Нігерії з навчальним процесом в академії

 

 

Професор О.Є. Локустов знайомить іноземну делегацію з ортопедичними технологіями світового рівня

У лютому 2009 року в Дніпропетровській медичній академії з робочим візитом перебував представник посольства КНР в Україні Луань Чшуньпен. Візит був приурочений до відкриття в ДМА на базі поліклініки сучасного навчального класу з терапевтичними програмами та укомплектованого електронними манекенами-тренажерами виробництва КНР.

Встановлено зв’язки з Вітебським державним медичним університетом (Республіка Білорусь) та підписано меморандум домовленостей про підтримку наукового, освітнього, організаційно-адміністративного співробітництва. Підписано угоди про співробітництво з Придністровським державним університетом ім. Т.Г. Шевченка та Міністерством охорони здоров’я Придністровської молдавської республіки, за якими 14 кафедр академії прийняли участь в наданні методичної допомоги лікарям Молдавської Придністровської республіки. Результатом цієї роботи стало підвищення 420 лікарями республіки своєї кваліфікації.

За сприяння міжнародної неурядової організації PATH (Програми оптимальних технологій в охороні здоров'я) з технічною підтримкою Регіональної Місії Агентства США по Міжнародному розвитку (USAID), а також Дніпропетровської медичної академії (ДМА) та Асоціації лікарів-фтизіатрів Дніпропетровської області на базі кафедри фтизіатрії ДМА (завідувач – професор Д.Г. Крижановський) створено та працює Навчальний центр післядипломного підвищення кваліфікації лікарів з питань профілактики, діагностики та лікування туберкульозу в Україні.

У 2009 році продовжилася сумісна робота ортопедів-травматологів в рамках Українсько-німецької асоціації. Із доповідями виступили професор Е. Зебер, віце-президент Німецької асоціації хірургів стопи др. М. Томас, керівник клініки патології стопи університетської лікарні Паулінен-Хільфе др. Міхаель Габель. Проф. О.Є. Лоскутов у своїй доповіді розкрив більш ніж 20-річний власний досвід оперативних втручань на гомілковосгупневому суглобі та стопі.

Протягом 2009-2011 років проводиться спільний науковий проект за підтримкою Американського фонду цивільних досліджень та розвитку (CRDF, Civilian Research Development Foundation) за темою "Генетичні детермінанти організму, що зумовлюють сприйнятливість до ВІЛ/СНІДу та відповідь на ВААРТ". Головними дослідниками проекту є Л.Р. Шостакович-Корецька, д.м.н., професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ДМА, та С.К. Аіуйя, професор медицини, мікробіології та імунології, керівник Центру ВІЛ/СНІДу в Сан-Антоніо, Техас, США.

Академія постійно приймає участь та отримує нагороди у міжнародних виставках:

  • «Освіта та кар’єра – 2009» – 25-27 лютого 2009 р. (срібна медаль виставки у номінації «Інтеграція науки і освіти - необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у ВМЗ»).
  • «Інноватика в освіті України» – 2-4 грудня 2009 р. (лауреат конкурсу в номінації «Інноватика у вищій освіті»; 8 освітян ДМА отримали почесні дипломи та відзнаки МОН України).
  • «Сучасні навчальні заклади – 2010» – 17-19 березня 2010 р. (срібна медаль у номінації «Компетентніший підхід в освітній діяльності вищої школи» та диплом за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти).
  • «Сучасна освіта Дніпропетровщини 2010» – 20-21 жовтня 2010 р. (почесний диплом).
  • «Інноватика в освіті України» – 27-29 жовтня 2010 р. (диплом, золота медаль лауреату конкурсу у номінації «Інноватика у вищій освіті»).
  • «Інноватика в сучасній освіті» – 16-18 жовтня 2012 р. (диплом, золота медаль лауреату конкурсу у номінації «Інновації у співпраці вищих навчальних закладів з ринком праці»).