Меню

Цукровий діабет є дуже поширеною хворобою сучасного людства. Численні пацієнти, хворі на діабет, змушені регулярно застосовувати  гормон інсулін для регулювання вмісту глюкози в крові та корекції інших порушень обміну речовин. У цьому році виповнилося 100 років як започатковано втілення в медичну практику інсулінотерапії.

Детальніше...

За останні роки суттєво змінилися погляди на сутність синдрому подразненого кишківника (СПК). Як відомо, це одне з найбільш розповсюджених захворювань, на нього хворіють понад 11% дорослого населення. СПК – це функціональне захворювання кишківника, ключовими проявами якого є біль та у більшості хворих порушення випорожнення у вигляді діареї або закрепу, за відсутності симптомів тривоги.

Детальніше...

Сьогодні єдиним дієвим методом реабілітації хворих з сенсоневральною глухотою є кохлеарна імплантація. Це хірургічне втручання, що полягає у протезуванні недіючого рецептора слухового аналізатора – спірального органу.

Кохлеарний імплант складається з двох частин: тієї, що імплантується – вживлюється під м’які тканини в структури скроневої кістки, та зовнішньої (процесору), що носиться зовні. Цей пристрій сприймає звукові коливання, трансформує їх в електричні імпульси та передає на збережені волокна слухового нерва.

Детальніше...

Офтальмологія дитяча

Авторами з Leipzig Research Centre for Civilization Diseases (LIFE), Leipzig University, проведено дослідження щодо вивчення біометричних даних очного яблука у 1907 дітей та підлітків з 4 до 17 років за допомогою оптичного біометра Lenstar LS 900.

Детальніше...