Меню

На сьогоднішній день, у реаліях пандемії COVID-19, увага міжнародної наукової спільноти зосереджена на застосуванні алгоритмів діагностики та лікування цієї патології. Зараз одним із найчутливіших методів для визначення патологічних змін у паренхімі легень, плевральній порожнині та середостінні  вважається комп’ютерна томографія. Проте не варто забувати і про інші методи візуалізації, які можуть бути використані навіть лікарями первинної ланки.

Зниження променевого навантаження не перестає бути важливим пунктом безпеки пацієнта. І в даному випадку компромісу можна досягти, використовуючи метод ультразвукової діагностики.  

Ультразвуковий метод дозволяє не тільки виявити зміни на етапі постановки діагнозу, а також проводити моніторинг під час лікування хворого та етапах відновлення, що є дуже важливим для пацієнтів з постковідним синдромом.

Детальніше – за посиланням на статтю А. Хиць «COVID-19: можливості УЗД при обстеженні легень в інфікованих пацієнтів» УКР. МЕД. ЧАСОПИС, 2021, 20 травня [Електронна публікація] | WWW.UMJ.COM.UA  https://www.umj.com.ua/article/206614/covid-19-mozhlivosti-uzd-pri-obstezhenni-legen-v-infikovanih-patsiyentiv

 

Інформація надана кафедрою онкології та медичної радіології