Меню
  • slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Проєкт реалізовується у Відокремленому структурному підрозділі «Університетська лікарня» Дніпровського державного медичного університету за підтримки та фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я World Health Organization (WHO), Литовського фонду співробітництва та гуманітарної допомоги для розвитку, Державної установи «Центральне агентство з управління проєктами» (Public Institution Central Project Management Agency «CPVA», Литва), Міністерства охорони здоров’я України. Його метою є створення та розбудова на Дніпропетровщині регіонального центру реабілітації при травмах спинного мозку (надалі - Центр), а також покращення, вдосконалення та розширення комплексних реабілітаційних та реінтеграційних послуг.

Центр розрахований на 50 стаціонарних (ліжкових) місць для надання спеціалізованої реабілітаційної допомоги пацієнтам із травмами спинного мозку на післягострому та довготривалому реабілітаційних періодах в стаціонарних та амбулаторних умовах в нашому регіоні та за його межами, який буде охоплювати спеціалізованою реабілітаційною допомогою Дніпропетровську, Запорізьку, Донецьку, Кіровоградську області. Передбачається, що в рамках його роботи буде здійснюватися:

  • надання спеціалізованої реабілітаційної допомоги після гострого та довготривалого реабілітаційного періоду в стаціонарних та амбулаторних умовах пацієнтам з травмами спинного мозку;
  • консультування та методичний супровід допомоги в гострому реабілітаційному періоді в нейрохірургічних та інших відділеннях для пацієнтів із травмою спинного мозку;
  • методична підтримка, консультування та координація надання психосоціальної та іншої допомоги пацієнтам зі спинномозковою травмою в домашніх умовах та в громаді, щодо адаптації діяльності та реінтеграції у суспільстві;
  • технічна підтримка, ідентифікація, ремонт, навчання користування кріслами колясними та іншими засобами реабілітації;
  • консультативна та методична підтримка пацієнтів з порушеннями функцій тазових органів;
  • формальне, неформальне навчання та підвищення кваліфікації протягом безперервного професійного розвитку з питань реабілітації для студентів, фахівців галузі охорони здоров’я та психосоціального забезпечення;
  • розробка та впровадження інноваційних технологій, наукове обґрунтування застосування нових заходів та засобів реабілітації у пацієнтів зі спінальною травмою.

Співробітництво в рамках проєкту було розпочате  у травні 2023 р. з листа Європейського регіонального бюро ВООЗ (ВООЗ/Європа)  міністру охорони здоров’я України В. Ляшку, в якому зокрема було зазначено про необхідність виділення 50 ліжок для регіонального центру реабілітації при травмах спинного мозку у ВСП «Університетська лікарня» ДДМУ. Було визначено, що реконструкція приміщень Центру буде здійснюватися донором, визначеним МОЗ України, а навчання локального реабілітаційного персоналу, забезпечення необхідним реабілітаційним обладнанням, ліжками, допоміжними засобами реабілітації, кріслами колісними тощо буде здійснюватися ВООЗ.

З липня 2023 року розпочалась робота з пошуку донора. З листопада 2023 року цю функцію на себе взяв Литовський фонд співробітництва та гуманітарної допомоги для розвитку за координації проєкту CPVA. Співробітники CPVA провели глибокий аналіз ситуації в Україні та зокрема в Дніпрі щодо реабілітаційної спроможності Центру, після чого 08.08.2024 р. було підписано Меморандум, метою якого є координація спільної діяльності щодо реалізації проєкту, а також покращення розвитку, вдосконалення та розширення комплексних реабілітаційних та реінтеграційних послуг Центру. За координації фахівців CPVA були розроблені технічне та медичне завдання майбутнього Центру, проведено тендерний конкурс і станом на жовтень 2024 р. відповідно до договору від 30.09.2024 р. № 2024/4-1-428 відбуваються роботи з проєктування Центру. Запланований бюджет на реконструкцію Центру сягає 2500000 Євро. Очікуваний термін закінчення проєктувальних робіт - початок 2025 р.

У межах проєкту передбачаються освітні заходи з метою посилення кадрового потенціалу.

Протягом 2023-2024 рр. на базі КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради (смт Клевань) за підтримки ВООЗ та участі провідних фахівців галузі відбулися цикли навчання членів мультидисциплінарної реабілітаційної команди: лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, медичних сестер з реабілітації:

  • З початку липня до середини серпня 2023 р. пройшли тренінги з основ реабілітації, оцінювання, інфекційного контролю, переміщення та позиціювання, менеджменту кишківника та сечового міхура, лікування специфічних ускладнень, основ ортезування та базовим навичкам з призначення крісел колісних при травмах спинного мозку.
  • У серпні-вересні 2023 р. члени мультидисциплінарної реабілітаційної команди пройшли тренінг з опанування навичок призначення, навчання та тренування крісел колісних.
  • З 11 по 15 грудня 2023 р. представники мультидисциплінарної реабілітаційної команди відвідали тренінг з виготовлення ортезів на базі КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради (смт Клевань).
  • З 16 жовтня. до кінця грудня 2024 року заплановане проведення циклів дистанційного та очного навчання з менеджменту сечового міхура та проведення уродинамічних проб.

15 вересня 2024 р. за підтримки та фінансування Литовського фонду співробітництва та гуманітарної допомоги для розвитку та Міністерства оборони Литовської Республіки, координації Державної установи «Центральне агентство з управління проєктами» («CPVA», Литовська Республіка) розпочалася дворічна програма навчання, проведення якої планується на базі реабілітаційного центру «Незламні» та в литовських реабілітаційних центрах. Загальний бюджет освітньої частини проєкту сягає 1550000 Євро.