Меню
  • Students

Вчені Інституту фізики НАН України створили препарат «гідробинт» і виготовляють його самі та надсилають у польові шпиталі. Дуже складні рани обробляють ліками зі спеціальним сріблом, які створюють вручну.

Детальніше...

Віспа мавп у неендемічних регіонах світу

 

Перші випадки віспи мавп поза Африканським континентом зареєстровані ВООЗ навесні 2003 року у районі Середнього Заходу США. Цей спалах був пов'язаний із завезенням з Гани інфікованих диких гризунів, які, у свою чергу, інфікували лугових собак та інших дрібних ссавців, які використовувалися як домашні тварини.

Детальніше...

На сьогоднішній день одним із найефективніших методів припинення пандемії COVID-19 залишається вакцинація. Проте прогрес не стоїть на місці. Нові пігулки  Паксловід для лікування COVID-19 у дорослих та дітей розробила американська компанія  Pfizer.

Детальніше...

Муковісцидоз (МВ)аутосомно-рецесивне захворювання, зумовлене мутаціями в гені CFTR (cystic fibrosis transmembrane conductance regulator), що призводять до порушення транспорту іонів хлору та натрію через клітинну мембрану, спричиняють дегідратацію апікальної поверхні секреторного епітелію та збільшення в'язкості слизу.<МВ уражає дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт, печінку, підшлункову залозу, слинні, потові залози, репродуктивну систему.

Детальніше...