Меню
  • Jan02-25
  • slide05
  • Jan04-25
  • Jan03-25

П’ять українських університетів, серед яких і Дніпровський державний медичний університет, отримали гранти на розвиток магістерських програм з ерготерапії. Це ще один важливий крок до формування сильної системи реабілітації в Україні. Це ще один важливий крок до формування сильної системи реабілітації в Україні.

Завдяки проєкту Rehab4U університети зможуть оновити матеріально-технічну базу, покращити безбар’єрність навчального простору, закупити сучасну літературу та посилити спроможність викладачів.

Активності, передбачені грантом, допоможуть привести навчальний процес у відповідність до оновленого та затвердженого в жовтні 2024 року Стандарту вищої освіти за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація». Крім того, вони сприятимуть удосконаленню освітніх компонентів відповідно до Мінімальних стандартів освіти ерготерапевтів Всесвітньої федерації ерготерапевтів (WFOT).

Чому це потрібно?

В умовах війни кількість людей, які потребують реабілітації, щоденно зростає. Ерготерапевти допомагають повернути людині самостійність у повсякденному житті, тож попит на цих фахівців — постійно зростає. Водночас в Україні лише п’ять ЗВО надають відповідну освіту на магістерському рівні, а викладачам бракує спеціалізованих знань і сучасних підходів. Також у багатьох університетах не вистачає обладнання, безбар'єрної інфраструктури та якісних навчальних матеріалів.

Що передбачає грант?

  • Закупівлю обладнання, інструментів, засобів, матеріалів, які використовуються в навчанні майбутніх ерготерапевтів — засоби мобільності, комунікації, догляду за собою, когнітивної підтримки, матеріали для ортезування, інструменти оцінювання в ерготерапії тощо.
  • Створення або облаштування навчальних просторів з врахуванням універсального дизайну, де студенти зможуть відпрацьовувати практичні навички.
  • Закупівлю сучасної літератури та доступу до наукових баз знань.
  • Покращення фізичної доступності аудиторій — встановлення пандусів, переобладнання санвузлів тощо.
  • Проведення тренінгів для викладачів, зокрема з високоспеціалізованих напрямів ерготерапії.

Ці зміни дозволять забезпечити ефективну підготовку фахівців, а студентам — навчатися в доступному, обладнаному середовищі. А отже — в майбутньому ще більше українських пацієнтів зможуть отримувати якісну реабілітаційну допомогу.