Фахівці Дніпровського державного медичного університету взяли активну участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Новітні технології в хірургічних спеціальностях у реаліях війни в Україні: від дитинства до зрілого віку», присвяченій 60-річчю кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Захід проведений за сприянням Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України.
Конференція працювала у форматі пленарних та секційних засідань. Було заслухано 105 доповідей провідних фахівців у галузі дитячої хірургії, дитячої урології, малоінвазивної хірургії та ін. Загалом до участі в конференції в змішаному форматі долучилися понад 350 учасників, частина з них - у форматі відеоконференцій. Включалися з лекціями відомі дитячі хірурги зі США, Ізраїлю, Туреччини, Німеччини.
Делегацію з Дніпра на заході представили співробітники кафедри дитячої хірургії, ортопедії, травматології та отоларингології ДДМУ та Регіонального медичного центру родинного здоров’я. У межах конференції вони представили п’ять змістовних наукових доповідей, які викликали зацікавлення серед фахової спільноти та стали підґрунтям для жвавих дискусій.
Завідувач кафедри дитячої хірургії, ортопедії, травматології та отоларингології ДДМУ професор Валерій Дігтяр очолив 2 секції, присвячені торакальній хірургії та дитячій онкології.
Кандидат медичних наук, доцент Маріанна Камінська презентувала сучасний підхід до хірургічного лікування вродженої деформації грудної клітини у доповіді на тему «Технологія екстраплевральної торакопластики вродженої лійкоподібної деформації грудної клітини».
Асистент кафедри, доктор філософії Денис Вернигора поділився практичними результатами застосування операції Shehata для лікування абдомінальної форми крипторхізму.
Фахівці Регіонального медичного центру родинного здоров’я представили цікаві доповіді про медичну допомогу дітям з мінно-вибуховою травмою, мультидисциплінарний підхід до лікування онкологічних захворювань (власний досвід складних хірургічних випадків) та сучасний досвід лікування сечокам’яної хвороби у дітей із використанням контактної літотрипсії.
Дякуємо організаторам за запрошення, розвиваємо співпрацю з провідними експертами галузі. Проведення таких наукових заходів сприяє обміну досвідом між фахівцями та впровадженню сучасних методів діагностики й лікування хірургічної патології.
Пишаємось досвідом та науковим внеском наших колег у розвиток дитячої хірургії в Україні!