Меню
  • Jan02-25
  • slide05
  • Jan04-25
  • Jan03-25

У червні 2025 року в місті Глазго (Шотландія) відбувся щорічний Конгрес Європейської академії алергології та клінічної імунології (EAACI – European Academy of Allergy and Clinical Immunology), який традиційно об’єднує тисячі фахівців у сфері алергології, імунології та суміжних спеціальностей з усього світу.

У 2025 році захід проходив під гаслом “Breaking Boundaries in Allergy, Asthma, and Clinical Immunology: Integrating Planetary Health for a Sustainable Future”, що підкреслює важливість екологічних аспектів у здоров’ї людини та необхідність нових міждисциплінарних підходів до діагностики та терапії.

EAACI є найбільш авторитетною європейською науковою організацією в галузі алергології та клінічної імунології, яка об’єднує понад 16 000 членів зі 124 країн. Конгрес EAACI – це щорічна подія, яка задає напрямки розвитку галузі, надає платформу для обговорення інноваційних рішень і обміну клінічним досвідом.

До участі в цьогорічному Конгресі долучилися й українські фахівці, зокрема представники Дніпровського державного медичного університету.

Участь у заході взяли ректор університету, академік НАМН, професор Тетяна Перцева; співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології – професор Євгенія Дитятковська, професор Катерина Гашинова та канд. мед. наук Єлєна Корецька; співробітник кафедри педіатрії 1 та медичної генетики доцент Володимир Дитятковський та лікар-інтерн Олександра Кольцова.

У рамках постерної та усної сесій було представлено доповіді, присвячені актуальним питанням діагностики та менеджменту алергічних захворювань:

  • Biologic Therapy in Occupational Asthma: A Multicenter Retrospective Study on Treatment Outcomes (I.Folletti, I.Cherrez-Ojeda, B.Jentzsch, D.Lillacci, T.Pertseva, M.Dell`omo, V.Rodionova, G.Hoheisel, K.Gashynova, D.Stolz) – постерна доповідь, підготовлена у міжнародній співпраці з італійськими та німецькими фахівцями.
  • Combined Sensitization Among Patients with Allergic Rhinitis and Bronchial Asthma: Changes During the War in Ukraine (Y.Dytyatkovska, I.Koretskaia, D.Zahorodnii, O.Koltsova, A.Yevtushenko) – постерна доповідь, відзначена як особливо актуальна з огляду на воєнні дії в Україні.
  • Pattern of Insect Venom Hypersensitivities: Is There a Difference Between Eastern and Western Europe? (K.Gashynova, A.Hoheisel, Y.Dytyatkovska, J.Aivarado, G.Hoheisel, D.Stolz) – усна доповідь, підготовлена у співпраці фахівців Університетської лікарні м. Фрайбурга та спеціалістів Регіонального алергоцентру в м. Дніпро.
  • The Integral Precision Model for Personalized Genotype-Associated Predictive Diagnostics of Atopic Dermatitis in Children (V.Dytiatkovskyi, O.Abaturov) – усна доповідь, відзначена як передова з огляду на складність проведених генетичних досліджень.
  • Mepolizumab as Game Changer in a Case of Severe Occupational Asthma with Rhinitis and Contact Dermatitis (A.Hoheisel, K.Gashynova, I.Folletti, B.Jentzsch, G.Hoheisel, D.Stolz) – постерна доповідь, підготовлена на базі Університетської лікарні м. Фрайбурга.

Участь у Конгресі такого рівня є важливим кроком для інтеграції української медичної науки у світовий науковий простір. Презентація результатів досліджень на міжнародній арені дозволяє поділитися власним досвідом, встановити нові професійні контакти та надихнутися передовими підходами до ведення пацієнтів.

Попри складні умови, в яких нині працює українська медична спільнота, фахівці Дніпровського державного медичного університету продовжують гідно представляти свої наукові доробки на міжнародному рівні.