Меню
  • Jan02-25
  • slide05
  • Jan04-25
  • Jan03-25

22 травня в режимі онлайн відбулося чергове засідання вченої ради університету під головування ректора академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої. 

Засідання розпочалося з вручення подяки від адміністрації університету декану стоматологічного факультету доценту Д. В. Чернову. Також голова вченої ради привітала із присвоєнням вченого звання доцента і вручила атестат А. В. Шорнікову (кафедра психіатрії, наркології і медичної психології).

З першого питання порядку денного про спільну лікувально-профілактичну роботу ДДМУ і закладів охорони здоров’я за 2024 рік доповідала заступниця проректора з лікувальної роботи професорка О. Ю. Сорокіна.

Лікувально-профілактичну роботу у 2024 році проводили 256 співробітників 33 клінічних кафедр університету, серед яких 71 професор та 207 доцентів.

Доповідач представила дані щодо кількості лікувально-консультативних послуг, наданих співробітниками університету у 2024 році порівняно з попереднім, 2023 роком. Надано показники лікувально-діагностичної та хірургічної діяльності терапевтичних, хірургічних, педіатричних, стоматологічних та інших кафедр ДДМУ. Окремо проаналізована консультативна активність професорів, доцентів і асистентів кафедр. Виокремлена допомога, яка надавалася таким категоріям пацієнтів, як тимчасово переміщені особи та військовослужбовці Збройних сил України.

Згідно з другим питанням порядку денного «Робота факультету післядипломної освіти 2020 – 2025 рр.» доповідав декан факультету післядипломної освіти професор В. І. Снісарь.

Деканат післядипломної освіти ДДМУ працює відповідно до вимог, які висуває сучасна система післядипломної освіти. Основними напрямами діяльності деканату ФПО є інтернатура, спеціалізація, підвищення кваліфікації та безперервний професійний розвиток. Деканату факультету післядипломної освіти підпорядковані 8 кафедр, але співпраця ведеться з 27 кафедрами, які проводять спеціалізацію ТУ та цикли БПР. В університеті проводяться всі види післядипломної діяльності неформальної освіти. У 2024 році ДДМУ отримав також ліцензію на всі види післядипломної освітньої діяльності, як в інтернатурі, так і у сфері підвищення кваліфікації.

В. І. Снісарь зупинився на питаннях реформування післядипломної медичної та фармацевтичної освіти, що вимагає відповідних змін у роботі деканату ФПО. Зазначені зміни стосувалися інтернатури, у тому числі спеціальностей для підготовки лікарів-інтернів, а також підготовки клінічних ординаторів іноземних громадян. Доповідач приділив увагу питанням стрімкого розвитку в останні роки заходів БПР, наголосивши, що ДДМУ оформлений в центрі безперервного професійного розвитку МОЗ України як провайдер надання освітніх послуг.

Новаторством 2025 року стало створення електронної системи рейтингового розподілу в інтернатуру, яка надалі охопить всі етапи підготовки інтерна й формування сертифіката лікаря-спеціаліста.

Члени вченої ради одноголосно схвалили доповіді з двох питань порядку денного.

Також вчена рада розглянула поточні питання життєдіяльності навчального закладу.