З 16 по 28 березня 2025 року завідувачка кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДДМУ Ольга Кравець та професор кафедри Юрій Кобеляцький пройшли навчальний курс за темою «Лікування гострого та хронічного болю у пацієнтів із травматичними пошкодженнями. Організація навчання лікування болю».
Навчання проходило у місті Рига (Латвія) за запрошенням Латвійської Асоціації з вивчення болю та Латвійського Товариства анестезіологів і реаніматологів. Значну підтримку в організації програми надали Iveta Golubovska, Inara Logina, Michail Arons, Edgars Vasilevskis, Martins Kapickis, Liene Leske, Ilja Noviks та Aleksei Miscuks.
Під час стажування в Клінічній університетській лікарні Паулса Страдіньша на клінічних базах Латвійського Національного університету було проведено ознайомлення зі службою лікування гострого і хронічного болю та організацією амбулаторного прийому пацієнтів з хронічним болем різного походження. Також стажисти отримали можливість спостерігати за роботою приватних медичних клінік з повним спектром протибольової терапії, включаючи інвазивні технології в умовах рентгенологічного контролю та з ультразвуковим супроводом, а саме - інтервенційні та нейродеструктивні радіочастотні техніки для лікування болю у нижній частині спини, шиї, кінцівках, суглобах в приватній клініці лікування болю (D.A.P. Pain Clinic) та на клінічних базах університетів Латвії.
Наші фахівці відвідали та ознайомилися із принципами організації відділення одного дня для лікування пацієнтів із больовими синдромами в університетській лікарні, де ознайомились із сучасними підходами до лікування міофасціальних больових синдромів, в тому числі із застосуванням ультразвуку, а також реабілітацією пацієнтів із хронічним болем у державних та приватних клініках. Ознайомилися з основними принципами лікування нейропатичного болю в лікарні Гайлєзерс. Взяли участь у консиліумі провідних спеціалістів-альгологів для визначення оптимальної стратегії лікування у найскладніших пацієнтів із хронічним болем.
Важливою частиною стажування стало ознайомлення із викладанням альгології студентам, резидентам та лікарям із субспеціалізацією лікаря-альголога. Зокрема, в якості введення в медицину болю - відвідини ротаційного циклу резидентів «Оцінка механізмів болю та його лікування», практичні заняття студентів за темами: «Мультимодальне лікування болю» та «Основи навчання медицини болю», а також ознайомлення з основами навчання медицини болю студентів та резидентів.
За підсумками стажування наші викладачі отримали сертифікати від Латвійської Асоціації з вивчення болю та Латвійського Товариства анестезіологів і реаніматологів.