У сучасному світі в часи пандемії коронавірусної інфекції (COVID-19) існує багато невивчених питань щодо ураження різноманітних органів та систем організму внаслідок цього інфекційного захворювання. Одним із досить нових та невивчених ускладнень є ураження слухового аналізатора, що проявляється зниженням слуху, шумом у вухах, запамороченням (відчуттям обертання предметів навколо). Інколи пацієнти відзначають, що після перенесеної коронавірусної інфекції їм стало складно розібрати, що саме їм говорять. Тобто людина чує звук, але не може розібрати зміст – це теж вказує на ураження органу слуху.

Ураження слухового аналізатора при коронавірусній інфекції COVID-19 становить приблизно 15 – 20 % від загальної кількості пацієнтів з коронавірусною інфекцією COVID-19. Оскільки ураження органу слуху значно впливає на якість життя, важливими питаннями залишаються причини ураження внутрішнього вуха при коронавірусній інфекції COVID-19, шляхи вирішення цих проблем та профілактика ускладнень з боку слухового аналізатора. Саме тому на кафедрі оториноларингології Дніпровського державного медичного університету розпочату наукову роботу на тему «Чинники ураження слухового аналізатора у пацієнтів з коронавірусною інфекцією (COVID-19)».

Інформація надана кафедрою оториноларингології