Професійне свято – Міжнародний день офтальмології відзначають з 2004 року. Датою проведення стало 8 серпня – день народження знаменитого хірурга-офтальмолога Святослава Федорова. Відзначення Дня офтальмології присвячене питанням збереження та відновлення зору. Ініціатива проведення «Міжнародного дня офтальмології» знайшла підтримку в США, Греції, Угорщини, Італії, Венесуели, Чехії та інших країнах.

Потужним центром підготовки фахівців-офтальмологів на Дніпропетровщині вже понад століття є кафедра офтальмології Дніпровського державного медичного університету. Високий авторитет нашої офтальмології протягом усього історичного шляху забезпечували відомі вчені кафедри – професори І. І. Казас, А. І. Дашевський, А. О. Ватченко, О. І. Кузіна. Сьогодні інноваційний розвиток кафедри скеровують професори В. М. Сердюк та В. М. Сакович.

Бажаємо нашим фахівцям професійного зростання, доброго здоров’я, міцності духу, оптимізму, гідного протистояння випробуванням, які проходить наша країна, і головне – скорішого повернення до мирного життя.