Меню
  • slide01
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Проєкт 4P-CAN на платформі Horizon (Personalized CANcer Primary Prevention research through Citizen Participation and digitally enabled social innovation) об’єднує зусилля 17 партнерів та присвячений поліпшенню якості первинної профілактики раку, особливо у країнах Східної Європи.

Головним координатором проєкту є The Centre for Innovation in Medicine (INOMED), Бухарест, Румунія.

Дніпровський державний медичний університет у проєкті представлятимуть кафедра соціальної медицини, громадського здоров’я та управління охороною здоров’я та міжнародний відділ.

Проєкт розрахований на 4 роки та має за мету покращення розуміння того, як оточення може впливати на ризик розвитку раку на трьох рівнях: макро (національний рівень), мезо (на рівні громад) та мікро (індивідуальний) рівні. Спираючись на досвід  імплементації Європейського кодексу проти раку, а також досягнень соціальних наук, у рамках проєкту будуть сформульовані підходи до персоналізації профілактики раку. Завданням Дніпровського державного медичного університету є оцінка нормативних документів, що регулюють первинну профілактику онкологічних захворювань, дослідження впливу забруднення навколишнього середовища, тютюнопаління, споживання алкоголю, фізичної активності, а також вакцинації від вірусу гепатиту В та папіломавірусу людини на епідеміологію раку.

Слідкуйте за новинами проєкту. Відтепер на сайті https://4p-can.eu/ та в соціальних мережах (LinkedIn та Twitter).буде регулярно оновлюватися інформація щодо його розвитку.