Меню
  • Jan01-25
  • Jan02-25
  • slide05
  • Jan04-25
  • Jan03-25

З серпня 2023 р. Дніпровський державний медичний університет уклав  меморандум про співпрацю з Міжнародним медичним корпусом, який працює в рамках Harvard Humanitarian Initiative.

Місія організації полягає в тому, щоб покращити якість життя за допомогою необхідного втручання у сфері охорони здоров’я та впровадження пов’язаних із цим заходів, спрямованих на розвиток потенціалу країни для допомоги незахищеному та постраждалому населенню по всьому світу.

Відповідно до умов співпраці на базі НТЦ симуляційної медицини розпочала роботу група підготовки фахівців проєкту третьої фази Міжнародного медичного корпусу з навчання невідкладній та травматологічній допомозі у партнерстві з Гарвардською гуманітарною ініціативою (HHI). На навчання були запрошені медичні працівники Дніпровського державного медичного університету, Харківського національного медичного університету, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Тернопільського Національного медичного університету, Чорноморського національного університету ім. Петра Могили та Запорізького медичного коледжу. Метою тренінгів була підготовка інструкторів для забезпечення навчального процесу тренінгів четвертої фази проєкту. 

Підготовка інструкторів розроблена за напрямами:  Advance Trauma Life support (ATLS) / Розширена підтримка життя при травмі; Trauma Nurse Fundamental (TNF) / Основи роботи медсестри при травмі; Хімічні, біологічні, радіологічні та вибухові небезпеки (CBRNE); Pre-hospital Trauma Fundamentals (PHTF) / Підтримка життя при травмах на догоспітальному етапі; Допомога при травмах у дітей (PEDS); Mass Casualty Management (MCM) / Управління при масових ураженнях людей; Stop the Bleed for Instructors / Зупинка кровотечі для інструкторів.

Наступним етапом була підготовка медичних працівників з усієї України, які проходили навчання на базі ДДМУ, де вони відвідували наступні курси: Основи медсестринства при травмах (18 учасників); Розширена підтримка життя при травмі (18 учасників) Хімічні, біологічні, радіологічні, ядерні та вибухові речовини (48 учасників); Зупинка кровотечі (56 учасників).

Співпраця з міжнародними організаціями в період воєнного стану створює можливості проведення навчальних тренінгів в галузі охорони здоров’я та впровадження програм допомоги та розвитку. Міжнародний Медичний Корпус забезпечує навчання та медичну допомогу постраждалому населенню в країні, де проводиться місія, а також медичну допомогу людям, які знаходяться в зоні найвищого ризику, допомагає швидко реагувати на надзвичайні ситуації. Наш університет продовжує плідну співпрацю з Міжнародним медичним корпусом в рамках Меморандуму, планує забезпечувати навчання в галузі охорони здоров’я та розробляти програми розвитку в галузі медицини.

Ми й надалі будемо знайомити з напрямом та наповненням кожного з курсів, які проводяться Міжнародним медичним корпусом за підтримки Harvard Humanitarian Initiative.