16 травня у Дніпрі відкрилась виставка вишиванок із різних регіонів України з нагоди святкування 70-річчя членства України в ЮНЕСКО. Експозиція представлена на базі Центру підтримки культурної спадщини Університету митної справи та фінансів.

Організатори назвали виставку «Армія у вишиванках». Тут і справді представлена величезна «вишивана армія» - понад сто мистецьких виробів з п’яти різних колекцій. Вишиванки, хустки, очіпки різних часів, з різних куточків України.  Майстринь та колекціонерів організатори знайшли самостійно або через знайомих.

Наші студенти та інші відвідувачі виставки побачили старовинні та сучасні вироби. На кожному позначено, хто є володарем, в якій родині чи музейній колекції зберігається. А ще в експозиції представлені дійсно унікальні речі. Зокрема, сорочки другої половини ХІХ століття, колекції святкового одягу дніпровських майстринь, колекція дніпровської 75-ї гімназії та багато інших родзинок.

Наші дівчата, які відвідали виставку, із захопленням роздивлялися автентичні вишиванки, а також радо демонстрували свої. Адже у всі часи вишиванка для українців - не лише особливе національне вбрання, але й справжній скарб та оберіг.