Захід, організований за ініціативи кафедри психіатрії, наркології і медичної психології (завідувачка - професорка Вікторія Огоренко) та кафедри педіатрії 3 та неонатології (завідувачка - професорка Тетяна Мавропуло), відбувся 10 червня 2024 року в приміщенні музею історії ДДМУ ім. І.І. Крижанівської

З вітальним словом виступили Аліада Канкава-Мансурова, депутатка Дніпровської міської ради VIII скликання та професор Тетяна Мавропуло, які вказали на важливість проведення таких заходів, особливо в умовах воєнного стану, побажали учасникам плідної роботи.

Модератор заходу – доцент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, канд. мед. наук Тамара Шустерман; тренер заходу – доцент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, канд. мед. наук Алла Ніколенко; доцент кафедри педіатрії 3 та неонатології, канд. мед. наук Тетяна Плеханова.

Професор Вікторія Огоренко представила доповідь на тему: «Епідемія стресу. Професійне вигорання: виснаження чи розчарування?». Потім було проведене анонімне онлайн опитування, під час якого кожен учасник мав змогу оцінити наявність та рівень власного вигорання та депресії.

На семінарі також були представлені доповіді:

• «Вигорання та депресія у лікарів-психіатрів за даними Medscape» – Катерина Іванова, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.
  • «Вигорання та депресія у лікарів-інтерністів за даними Medscape» – Дар’я Яшкіна, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.
  • «Дослідження щастя у лікарів-педіатрів за даними Medscape» – Іван Гузь, лікар-інтерн педіатр 2-го року навчання.
  • «Дослідження щастя у лікарів-психіатрів за даними Medscape» – Ігор Рожанський, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.
  • «Вигорання та депресія у лікарів-інтернів в умовах війни: власне дослідження – Микита Шевченко, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.
  • «Психологічний стан молодших фахівців з медичною освітою: підсумки 2-х років війни». – Андрій Шорніков, асистент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, доктор філософії.
  • «Синдром вигорання та безпека пацієнтів» - Марія Мавропуло, лікар-інтерн педіатр 1-го року навчання.
  • «Резильєнтність та вигорання у сфері охорони психічного здоров’я» – Віталій Новіков, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.
  • «Профілактика та лікування синдрому вигорання у лікарів – погляд лікаря педіатра». – Анастасія Козирєва, лікар-інтерн педіатр 1-го року навчання.

Доповіді перемежались релаксаційними паузами, під час яких присутні вчились виконували дихальні вправи та техніку прогресивної м’язової релаксації, також слухали спів солов’я, звуки цілющих тибетських чаш та класичну музику.

Висловлюємо подяку всім учасникам наукового семінару за плідну співпрацю, змістовні доповіді, зацікавленість актуальними темами сьогодення.

Ознайомитися з матеріалами доповідей