Народився Володимир Прокопович 13 серпня 1937 року. У 1964 році закінчив педіатричний факультет Дніпропетровського медичного інституту. Кар’єру він розпочав у Кривому Розі як лікар-педіатр.

Протягом своєї кар’єри Володимир Прокопович обіймав посаду головного лікаря «Лікарні швидкої медичної допомоги» у Дніпропетровську, був очільником Дніпропетровського обласного відділу охорони здоров’я, а згодом – директором Українського ДНДІ медико-соціальних проблем інвалідності.

В 1969 році В. П. Топка захистив кандидатську дисертацію, за сумісництвом працював на посаді доцента кафедри лікарсько-трудової експертизи ДМІ. Його науковий доробок становить 180 друкованих робіт.

Професорсько-викладацький склад Дніпровського державного медичного університету, студенти висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким.

Світла пам’ять про цю сильну, енергійну та позитивну людину залишиться в серцях колег, учнів, друзів.