Меню
  • slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

Дівалі, також відоме як "Свято вогнів", є найбільшим і найулюбленішим святом для індуїстів. Це свято, що символізує перемогу світла над темрявою, добра над злом і мудрості над невіглаством, об’єднує людей усього світу.

Для студентів з Індії, які навчаються в Дніпровському державному медичному університеті, Дівалі стає не лише нагодою дотриматися культурних традицій, а й способом зберегти свою національну ідентичність та підтримати зв'язок із рідною землею. Індійські студенти в Україні, як і вдома, намагаються зберегти багатий ритуальний аспект свята, пристосовуючи його до умов перебування за кордоном.

Як пояснили наші студенти з Індії основними елементами святкування Дівалі є: прикрашання приміщень, молитви, роздача традиційних страв, культурні заходи та спілкування з місцевою громадою. Індійські студенти, які навчаються у ДДМУ, живуть у гуртожитках чи орендованих квартирах. Напередодні Дівалі вони прикрашають свої оселі лампами та свічками, що символізують світло і добробут. Також використовують різнобарвні квіткові вінки та орнаменти, які виготовляють самостійно або привозять з дому. Малювання ранголі – це традиційне індійське мистецтво створення кольорових візерунків на підлозі, особливо біля входу до оселі. В Україні, де іноді важко знайти потрібні матеріали, студенти використовують кольоровий пісок або рис. Ранголі служить не лише прикрасою, а й символом гостинності, вітаючи гостей та приносячи в дім добро.

Важливою частиною Дівалі є пуджа – ритуал поклоніння богині Лакшмі, який індійські студенти проводять як в домівках, так і на спеціальних заходах, організованих індійськими студентськими асоціаціями. Під час пуджі запалюють свічки та лампи, читають молитви, співають мантри, зокрема для того, щоб залучити удачу й процвітання в новому академічному році. Дівалі не обходиться без багатьох традиційних страв, серед яких – солодощі, як-от: ладу, гулаб джамун, барфі, які студенти готують самостійно або замовляють у спеціальних індійських ресторанах в Україні. Солодощі є символом щастя та благословення, якими студенти щедро діляться з друзями, викладачами та колегами. Зазвичай Дівалі супроводжується феєрверками, однак сьогодні в України їх використання обмежено. Тож індійські студенти організовують зустрічі, на яких проводять вечори індійської музики, танців і культурних виступів.

Отже, святкування Дівалі – це більше, ніж просто культурний ритуал. Святкування Дівалі в ДДМУ – це особлива подія для індійських студентів, яка підтримує зв'язок із домом, об’єднує громаду, дає можливість відчути себе частиною світової культурної спадщини, дозволяє краще адаптуватися до нових умов, зберігаючи свою ідентичність. Зазвичай такі заходи відкриті для українських друзів та інших іноземних студентів, що сприяє культурному обміну.