28 листопада відбулося чергове засідання вченої ради ДДМУ під головуванням академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої.
На початку засідання голова вченої ради урочисто вручила Грамоти голови Дніпропетровської обласної ради професорам І. С. Шпоньці та А. В. Самойленку, Подяку МОН України О. І. Кальбусу. Атестат професора отримав Р. В. Дука, атестати доцентів – О. А. Кривчук і С. О. Макаров.
З першого питання порядку денного «Підготовка науково-педагогічних кадрів у сучасних умовах. Підсумки атестації аспірантів ДДМУ та роботи разових спеціалізованих вчених рад» доповідала завідувач аспірантури, професор О. В. Макаренко.
Доповідач зазначила, що підготовка здобувачів ступеня доктора філософії в університеті умовами здійснюється за 6 спеціальностями: «Стоматологія» (ліцензований обсяг 10 осіб очної, заочної форми навчання); «Медицина» (25 осіб очної, заочної форми навчання); «Фізична терапія, ерготерапія» (20 осіб очної, заочної форми навчання); «Педіатрія» (15 осіб очної, заочної форми навчання); «Громадське здоров'я» (15 осіб очної, заочної форми навчання); «Біологія» (25 осіб очної, заочної форми навчання).
На 1 грудня 2023 р. в ДДМУ навчається 112 аспірантів: 82 – за бюджетною формою навчання (39 – очна денна форма навчання, 43 – очна вечірня форма навчання), 30 – за контрактом (7 – очна денна форма навчання, 18 – заочна форма навчання, 5 – іноземні громадяни).
Доповідач наголосила на зниженні ефективності підготовки аспірантів у 2024 році, про що свідчить кількість відрахованих аспірантів очно вечірньої форми навчання, а також аспірантів-співробітників кафедр, які взяли академічні відпустки через неготовність до захисту. Актуальним питанням підготовки докторів філософії нині є контроль та увага наукових керівників до контингенту, який навчається в аспірантурі.
З другого питання порядку денного «Підсумки роботи Студентського наукового товариства Дніпровського державного медичного університету (2023/2024 навчальний рік)» доповідав професор І. В. Твердохліб.
Доповідач визначив основні напрями роботи СНТ:
- проведення фрагментів експериментальних та клінічних досліджень;
- організація та проведення студентських наукових конференцій, олімпіад, конкурсів наукових робіт на базі ДДМУ;
- підготовка матеріалів та участь у міжнародних, національних, міжвишівських, підсумкових, факультетських і міжкафедральних наукових конференціях;
- редагування та видання збірника наукових робіт студентів і молодих учених «Новини та перспективи медичної науки»;
- підтримка та розвиток вебсайту СНТ і РМВ ДДМУ;
- спільні наукові проєкти з науковцями установ України та за її межами.
Зазначено, що у 2023/2024 навчальному році активізувалася підготовка і проведення кафедрами ДДМУ студентських олімпіад, з підсумками яких можна ознайомитися на сайті університету та додаткових інтернет-ресурсах.
Навесні 2024 року відбулася щорічна конференція студентів та молодих учених ДДМУ «Новини та перспективи медичної науки». Загальна кількість учасників – 307 науковців (269 студентів та 38 молодих вчених); загальна кількість доповідей – 169. За результатами доповідей виданий збірник наукових робіт.
Доповідач зазначив, що знання та висока кваліфікація молодих фахівців, які можна отримати за період навчання у закладі вищої медичної освіти, неодмінно є гарантією їх високого соціального статусу в майбутньому.
Третє питання порядку денного висвітлив проректор з науково-педагогічної роботи доцент С. В. Захаров. Доповідач ознайомив присутніх з результатами ресертифікаційного аудиту університету у сфері застосування системи управління якістю.
Вчена рада одноголосно затвердила доповіді з усіх питань порядку денного.
За результатами таємного голосування щодо конкурсних справ усі кандидатури на посади доцентів кафедр ДДМУ були затверджені.
Також вчена рада розглянула поточні питання життєдіяльності навчального закладу.