Меню
  • slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

З метою впровадження міжнародних стандартів в медичну освіту методами симуляційного навчання в Дніпровському державному медичному університеті у 2024/2025 навчальному році був розроблений і введений в освітній процес курс «Базова невідкладна допомога» для студентів першого курсу на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини.

Студенти мають змогу навчитися розпізнавати потерпілих в стані раптової зупинки кровообігу, визначати основні принципи оцінки стану пацієнта, проводити менеджмент верхніх дихальних шляхів у дорослих та дітей, відпрацювати техніку переведення пацієнта в стабільне бокове положення, користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором та відпрацьовувати симуляційні сценарії з проведення базових реанімаційних заходів у дорослих та дітей згідно з протоколами European Resuscitation Council, що узгоджені та інтегровані Всеукраїнською радою реанімації в медичну освіту. В рамках програми курсу студенти навчаються за програмою «Stop the bleed» зупинки масивної зовнішньої кровотечі. Вони мають можливість навчитися виявляти небезпечні для життя кровотечі, визначати анатомічні ділянки для застосування прямого та непрямого тиску для зупинки кровотечі, важливості раннього накладання турнікетів та правильної методики накладання турнікетів на кінцівки для зупинки небезпечної для життя кровотечі. Студенти відпрацьовують методику зупинки вузлової кровотечі за допомогою гемостатичної пов'язки та прямого тиску, тампонування рани та накладання компресійного бандажа або накладання тиснучої пов'язки.

Симуляційне навчання проводиться за методикою чотирьох кроків з демонстрацією, деконструкцією, самостійним відпрацюванням в команді та проведенням дебрифінгу, що дає змогу максимально наблизити умови до реальних ситуацій, збільшити стресостійкість в надзвичайних умовах та навчитися базових навичок надання допомоги на догоспітальному етапі.

Розширюються можливості інтеграції медичної симуляції в рамках стратегії розвитку медичної освіти в Україні. Міністерство охорони здоров’я України всебічно сприяє впровадженню сучасних освітніх технологій в навчальний процес та якісній підготовці медичних кадрів.