Меню
  • slide05
  • Jan01-25
  • Jan02-25
  • Jan04-25
  • Jan03-25

3 грудня 2024 року Координаційний центр КМУ / Mental Health UA спільно з МОЗ України зібрав провідних психологів, психотерапевтів, психіатрів, менеджерів системи охорони здоров’я, представників вищої школи та науковців на чергову робочу зустріч «Фахова експертиза: менеджмент ПТСР», яка відбулась в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» - ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Захід пройшов у Києві й об’єднав провідних фахівців у сфері психіатрії та ментального здоров’я, серед його завдань - визначити доказові практики щодо ПТСР, поділитись власними кейсами лікування, сформувати принципи адекватної діагностики, узгодити спільну політику реагування. Від Дніпровського державного медичного університету у ньому взяли участь асистенти кафедри психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ, доктори філософії Юлія Лященко та Андрій Шорніков.

Були розглянуті питання концепції Центрів ментального здоров'я (ЦМЗ), особливості організації та засад лікування психічних розладів, спричинених травмою війни, зокрема, в умовах багатопрофільних лікарень. Про організацію та особливості роботи в лікуванні психічних розладів, спричинених травмою війни в умовах багатопрофільної лікарні, доповідав керуючий директор Перша філія Львівської міської ГО «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров'я» Олег Березюк. Жваву дискусію викликала доповідь директора ННІП НМУ імені О. Богомольця професора Олега Чабана «Психіатрія великого міста» про нові погляди на формування психогенних психічних розладів серед мешканців мегаполісів. Доповідач також торкнувся питання впровадженням в лікувальний процес новітніх напрямків психотерапії з позицій нейронаук, зокрема представивши Протокол лікування ПТСР за допомогою віртуальної реальності. Завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ІФНМУ професор Михайло Пустовойт презентував проєкт Програми реконсолідаційної терапії. Учасники зустрічі поділилися своїми напрацюваннями з організації роботи ЦМЗ, обговорили інноваційні методи лікування пацієнтів з ПТСР.

Ця продуктивна робоча зустріч стала важливою платформою для обміну ідеями та досвідом між провідними експертами, надала можливість напрацювати інноваційні підходи до лікування пацієнтів із ПТСР. Такі заходи в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» загалом сприяють вдосконаленню системи психічного здоров’я в Україні.