Меню
  • Jan01-25
  • Jan02-25
  • slide05
  • Jan04-25
  • Jan03-25

7 січня 2025 року в межах діяльності Центру міжнародної медичної онлайн-освіти за ініціативою кафедри психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ (завідувачка – професор Вікторія Огоренко) відбулася лекція запрошеного професора Мулі Лахада (Mooli Lahad, Israel) на тему: «Концепція резилієнсу: модель BASIC Ph / What has made us Human? The Integrative Model of Coping and Resilience».

Лектор Мулі Лахад є засновником Інституту драматерапії (Tel-Hai Academic College, Department of Dramatherapy & Psychology, Rosh Pinna, Israel) та Міжнародного центру профілактики стресу (The International Stress Prevention Centre, Kiryat Shmona, Israel). Він співпрацює з Україною в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Мулі Лахад навчає українських фахівців у сфері охорони ментального здоров’я. Базуючись на досвіді власної країни, професор ділиться знаннями про те, як адаптуватися до загрози, що триває роками, і вибудовувати повноцінне життя в умовах постійного стресу, зокрема воєнного.

Перший проректор ДДМУ професор Ігор Шпонька привітав запрошеного професора та представив його аудиторії. Професор Лахад надав ґрунтовний опис багатовимірної моделі подолання стресу «BASIC Ph» та продемонстрував приклади практичного застосування методики. Він поділився ізраїльським досвідом, який є вкрай актуальним для українців в умовах тривалого воєнного конфлікту.

Після лекції учасники заходу взяли участь у дискусії. Вони ставили запитання професору Мулі Лахаду, обговорювали практичні аспекти застосування стратегій подолання стресу в сучасних реаліях. Особливу зацікавленість виявили студенти міжнародного факультету ДДМУ, зокрема ті, які перебувають в Україні.

Лекція професора Мулі Лахада стала важливою подією для академічної спільноти Дніпровського державного медичного університету, об’єднавши студентів, викладачів і практиків навколо актуальної теми подолання стресу та резилієнсу. Унікальний багаторічний досвід ізраїльського фахівця відкрив нові перспективи для впровадження інноваційних методик щодо збереження ментального здоров’я, особливо в умовах тривалого стресу. Щиро сподіваємося на продовження співпраці з професором Мулі Лахадом для подальшого вдосконалення системи підготовки майбутніх спеціалістів і практичного впровадження найкращих світових практик у сферу охорони ментального здоров’я.

Запис лекції доступний за посиланням: https://youtu.be/yGHINDrmPZI