У 2024 році співробітники кафедри медицини катастроф та військової медицини (завідувачка – професорка О.Ю. Сорокіна) пройшли інструкторські тренінги за різними напрямами.
Зокрема: «Хімічні, біологічні, радіологічнім та вибухові небезпеки (CBRNE)», «Advance Trauma Life support (ATLS) / Розширена підтримка життя при травмі», «Допомога при травмах у дітей (PEDS)». Це стало можливим на підставі Меморандуму міжнародної співпраці Дніпровського державного медичного університету (ДДМУ) з Міжнародним медичним корпусом (ММК), який працює під егідою Harvard Humanitarian Initiative.
2025 року інструктори кафедри медицини катастроф та військової медицини на базі навчально-тренувального центру (НТЦ) симуляційної медицини ДДМУ продовжили практичну підготовку слухачів за спеціальністю «Медицина невідкладних станів» з використанням програм симуляційного навчання, відпрацюванням практичних навичок і клінічних симуляційних сценаріїв.
З січня 2025 року стартував симуляційний тренінг (СТ) «Менеджмент критично хворого пацієнта з отруєнням екзогенними токсикантами та бойовими отруйними речовинами» з використання спеціалізованого симуляційного та медичного обладнання, яке було надане в якості донації для НТЦ ДДМУ згідно з меморандумом співпраці ММК та ДДМУ. Мета СТ – навчити лікарів-слухачів використовувати в повсякденній роботі алгоритми надання допомоги пацієнтам з отруєнням екзогенними токсикантами та бойовими отруйними речовинами та діяти відповідно Наказам МОЗ України та відповідним міжнародним протоколам надання допомоги на догоспітальному та ранньому шпитальному етапі.
Апробацію першого курсу за участі 13 лікарів-слухачів за фахом «Медицина невідкладних станів» з цієї тематики проведено успішно. Лікарі працювали в умовах масованого ураження отруйними речовинами, вдягали засоби індивідуального захисту, відпрацьовували навички сортування уражених пацієнтів та дезактивації.
Співпраця Дніпровського державного медичного університету з Міжнародним медичним корпусом сприяє вдосконаленню підготовки фахівців у сфері медицини катастроф та військової медицини, допомагає забезпечити безперервний розвиток лікарів-слухачів різних напрямків, розширення спільноти медичних працівників готових до викликів війни та покращення якості та безпеки надання допомоги населенню Дніпропетровщини.