26 травня 2022 року у дистанційному форматі відбулося чергове засідання вченої ради ДДМУ під головуванням академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої. На порядку денному стояло два питання.

З першого питання порядку денного «Особливості прийому здобувачів освіти у 2022 році в ДДМУ» доповідав проректор з науково-педагогічної роботи С. В. Захаров.

Доповідач проінформував про терміни та умови вступної кампанії до Дніпровського державного медичного університету у 2022 році. У зв’язку з воєнним станом у країні збільшені терміни прийняття заяв від абітурієнтів і терміни зарахування на навчання на бюджетну і контрактну форми навчання. В цьому році в Україні для випускників шкіл замість ЗНО проводиться національний мультипредметний тест, на основі якого відбувається прийом на всі бюджетні пропозиції, а на медицину й охорону здоров’я і на контрактні місця. Крім того, конкурсний відбір здійснюється за результатами ЗНО 2019 – 2021 років, для пільгових категорій – за результатами індивідуальних усних співбесід. Мінімальні допустимі бали з конкурсних предметів для зарахування мають дорівнювати – 100.

Ліцензійний обсяг набору на бюджет становить – 270 місць на медицину та 10 місць на фізичну терапію, ерготерапію. Кінцевий термін зарахування на навчання – 19 вересня.

Також здійснюється прийом на ІІ курс навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст, освітнього ступеня молодший бакалавр, фаховий молодший бакалавр на основі результатів національного мультипредметного тесту, ЗНО та індивідуальних усних співбесід для пільгових категорій осіб.

Друге питання порядку денного «Система управління якістю у ДДМУ: результати та перспективи». Доповідач – професор Ю. В. Сілкіна.

Пройшовши зовнішній незалежний аудит системи управління якістю за міжнародними стандартами, наш заклад отримав сертифікат ISO 9001:2015, дійсний до 2024 року. Подальшою вимогою є визначення стратегії розвитку і виконання стратегічних завдань.

Насамперед були визначені цілі в області якості на 2020 – 2022 рік:

• увійти в десять найкращих ЗВО України;
  • зайняти місце в трійці лідерів серед медичних закладів;
  • стати лідером серед ЗВО центрального регіону України;
  • стати лідером серед ЗВО Дніпра та області.

На 2021 рік ДДМУ займає такі місця в рейтингах:

• ТОП-200 – 16 місце;
  • ТОП-200 України – 59 місце;
  • Scopus –14 місце;
  • рейтинг медичних та фармацевтичних ЗВО – 4 місце;
  • рейтинг ЗВО центрального регіону – 3 місце;
  • рейтинг ЗВО Дніпра та області – місце;
  • U-Multirank – увійшли в ТОП-25.

Стандарт ISO 9001:2015 визначає загальні критерії оцінювання якості. У свою чергу університет встановив критерії якості, згідно з якими першочерговими завданнями СУЯ є:

1. Забезпечення контингентом.
  2. Провадження освітнього процесу за графіком.
  3. Забезпечення освітнього процесу ресурсами.
  4. Забезпечення задоволеності здобувачів освітнім процесом.
  5. Забезпечення високих результатів незалежних іспитів.
  6. Дотримання регламенту всіх внутрішніх процедур.

Забезпечення цих критеріїв є наразі головним завданням співробітників ДДМУ.

Члени вченої ради одноголосно схвалили доповіді з двох питань порядку денного.

Також розглядався ряд інших поточних питань життєдіяльності навчального закладу.