З 2005 року в Україні, як і у всьому світі, за ініціативи ВООЗ проводиться Всесвітній тиждень імунізації, термін його проведення 2023 року — з 24 по 30 квітня.

Активну просвітницьку роботу у напрямку підвищення рівня інформованості населення про використання вакцин для захисту від інфекційних хвороб проводить кафедра інфекційних хвороб Дніпровського державного медичного університету. Як зазначають фахівці кафедри, імунізація — це один з найбільш ефективних методів убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їх наслідків. Власним прикладом вони сприяли масовій імунізації співробітників та студентів нашого університету проти COVID-19, щорічно вакцинуються проти грипу. Співробітники кафедри постійно проводять активну просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед населення.

Російська агресія проти України спричинила чимало перешкод для нашої медичної системи: збій логістики, відсутність електропостачання, знищення медичних закладів, стихійна евакуація та міграція населення тощо. В сукупності ці фактори призвели до низьких показників охоплення щепленнями. За даними ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» у 2022 році рівень охоплення щепленнями становив лише 67%! Слід наголосити, що під час воєнного стану значно зросла кількість інфікувань гепатитом В (проти якого існує одна з найефективніших вакцин). Істотно збільшились ризики таких інфекцій, як правець, дифтерія; так само очікується підвищення захворюваності на кір, що також можна попередити саме вакцинацією.

• захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, ще трохи й людство назавжди знищить цю страшну хворобу;
  • знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху, захворюваність менінгітами, раком печінки;
  • глобальна смертність від кору знизилася на 75%;
  • знизилася щорічна смертність від правця новонароджених більш ніж у 13 разів.

Тож пам’ятайте, що зробивши щеплення, ви захищаєте себе від інфекційного захворювання,  а відмовляючись від вакцинації — ризикуєте здоров’ям та життям! Тож не відставайте від життя і будьте здоровими!