Конференція молодих вчених відбулась 29 лютого 2024 р. в онлайн-форматі. Організатори - ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» та медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Мета заходу – поширення серед педіатричної спільноти молодих вчених новітніх медичних технологій діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених у дітей та підлітків захворювань. Обмін науковими здобутками, набуття досвіду.

Програма конференції була представлена пленарними та постерними доповідями з молодих вчених з вищих медичних навчальних закладів та державних установ Національної академії медичних наук України (Київ, Харків, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Чернівці). У своїх дослідженнях автори розв’язували проблеми покращення діагностики та лікування, спостереження й подальшого прогнозу як найбільш поширених захворювань дитячого віку, так й рідкісних синдромів і фатальних онкологічних процесів у дітей. Низка робіт була присвячена стану здоров’я дітей внаслідок міграційних процесів, стресових реакцій, обмеження доступу до медичної допомоги під час воєнного стану та воєнних дій в Україні. Традиційно обговорювались питання медичної педіатричної освіти, можливість вдосконалення й покращення результатів в умовах дистанційного навчання та воєнного стану.

Кафедра пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ представила 5  доповідей - 4 усних та 1 постерну, виконаних доцентом Фіалковською А.О., асистентами Скрябіною К.В., Самсоненко С.В., Маковійчук А.О. та аспірантом кафедри Можейко Т.В. під керівництвом професорів Ільченко С.І. та Вакуленко Л.І.

Доповіді молодих вчених нашого університету отримали позитивні відгуки, а самі доповідачі - учасники конференції – досвід, незабутні емоції та мотивацію й надалі активно займатись науково-дослідною роботою.