Управління тяжкими дихальними шляхами та допомога пацієнтам із травмами та захворюваннями дихальної системи часто потребують застосування ендоскопічних методів. На жаль, сьогодні не в кожній лікарні допомога лікаря-ендоскопіста доступна цілодобово.

З початку 2024 року на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО Дніпровського державного медичного університету (зав. кафедри - професор Ольга Кравець) відкритий новий тренінг з опановування практичних навичок: «Бронхоскопія в практиці лікаря-анестезіолога». Його головною метою є розвиток концепції безпечної анестезії без ускладнень, удосконалення навичок лікарів-анестезіологів.

Під час занять лікарі-слухачі мають змогу самостійно відпрацювати навички фібробронхоскопії та бронхоскопічної інтубації на манекенах. Отримані знання та вміння дозволять лікарю-анестезіологу самостійно надавати допомогу у складних випадках.