Відбувся розгляд дисертації здобувача ступеня доктора філософії, аспіранта кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії ДДМУ Грузд Владислави Володимирівни на тему: «Особливості структурної організації яєчок щурів за умов хронічного впливу хлориду кадмію та корекції сукцинатами заліза і цинку (анатомо-експериментальне дослідження)», галузь знань – 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».

Наукова керівниця – професор Нефьодова Олена Олександрівна.

Результати дослідження поглиблюють та розширюють сучасні знання про патогенетичні основи гонадотоксичності кадмію, розкривають характер гістоструктурної перебудови статевих залоз щурів залежно від тривалості кадмієвої інтоксикації.
Отримані дані є підґрунтям для подальшого дослідження впливу сукцинатів біогенних металів як речовин з біоантагоністичними властивостями по відношенню до хлориду кадмію для можливих розробок фармакологічних лікувальних та профілактичних засобів, що можуть зменшувати негативний токсичний ефект сполук кадмію на морфофункціональний стан репродуктивної системи чоловіків, що мешкають або працюють в екологічно несприятливому середовищі. Нові морфологічні дані стосовно змін структурної організації статевих залоз щурів внаслідок впливу хлориду кадмію та корекції сукцинатами цинку і заліза будуть корисні студентам в лекційних курсах з анатомії людини, гістології, патологічної анатомії, гігієни, урології.

На підставі відкритого голосування спеціалізована вчена рада ДФ 08.601.114 під головуванням професорки Онул Наталії Михайлівни прийняла рішення про присудження ступеня доктора філософії (PhD) Грузд Владиславі Володимирівні за спеціальністю 227 «Медицина», галузь знань 22 «Охорона здоров’я».

Вітаємо дисертантку та наукову керівницю з успішним захистом!