Кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ продовжує роботу з молоддю, яка активно цікавиться наукою.
Перше у новому 2024-2025 навчальному році засідання студентського наукового товариства, присвячене актуальним питанням професійних захворювань лікаря-стоматолога, пройшло у змішаному форматі на клінічній базі курсу «Професійні хвороби і клінічна фармакологія» у КНП «МКЛ № 4» ДМР і на платформі Google Meet. На нього були запрошені викладачі кафедри терапевтичної стоматології та стоматології ФПО ДДМУ та студенти III – IV курсів стоматологічного факультету. Адже була обрана тема, вкрай актуальна для майбутніх стоматологів.
У роботі засідання взяли участь викладачі кафедри внутрішньої медицини 2: завідувач кафедри, професор Олександр Вікторович Курята, професор Вікторія Всеволодівна Родіонова, доцент Олена Юріївна Коваленко, доцент Валерія Валеріївна Дмитриченко. Запрошені колеги кафедри терапевтичної стоматології та стоматології ФПО: завідувач кафедри, професор Андрій Валерійович Самойленко, асистент Семен Олегович Прядко, асистент кандидат мед. наук Вікторія Олександрівна Дрок.
Засідання було присвячене актуальним питанням особливостей перебігу професійних захворювань у лікарів-стоматологів, особливостям шкідливого впливу лікарських засобів та токсичних речовин на організм лікаря-стоматолога та пацієнтів, а також важливим питанням профілактики виникнення захворювань у лікаря-стоматолога.
Учасниками студентського наукового товариства були представлені доповіді:
- І. В. Клочко: «Шкідливі фактори у роботі лікаря-стоматолога» 3 курс, стоматологічний факультет
- В. О. Компанієць «Професійні захворювання опорно-рухового апарату у лікарів - стоматологів», 4 курс, стоматологічний факультет
- К. А. Грищенко, М. Д. Натаченко: «Вібраційний синдром у лікаря-стоматолога», 4 курс, стоматологічний факультет
- І. С. Білан, М. Ю. Білокінь «Вплив лікарських засобів на ротову порожнину пацієнта: клініка, діагностика», 4 курс, стоматологічний факультет
38 студентів, які взяли участь у роботі СНТ, жваво спілкувалися між собою та з викладачами кафедр, ставили питання та шукали на них відповіді. Формат роботи міжкафедральної співпраці, безумовно, дозволяє не тільки розширювати коло професійних знань, а й надає можливість розгляду міждисциплінарних проблем з різних боків.