Меню
  • slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

27-28 вересня у Києві відбувся IV Національний Конгрес фізичної та реабілітаційної медицини, присвячений 10-річчю з дня заснування фізичної та реабілітаційної медицини  (ФРМ) в Україні. У форумі взяли участь 520 офлайн та 1700 онлайн учасників, 19 міжнародних спікерів та менторів з 9 країн світу (США, Ізраїль, Канада, Італія, Словенія, Естонія, Австралія, Норвегія та Швеція), 81 доповідач з України.

Масштабна подія зібрала представників медичної спільноти, серед яких досвідчені спеціалісти у галузі реабілітації, професори, які активно опановують сучасні технології та молоді лікарі ФРМ з різних куточків України, які вже використовують найсучасніші методи реабілітації. Досвід ФРМ Дніпровського державного медичного університету на заході представили завідувач кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології ДДМУ Олег Неханевич та асистент кафедри Юрій Корота.

У програмі Конгресу були висвітлені актуальні питання ФРМ, зокрема:

  • Розвиток реабілітації в Україні. Останні досягнення українських фахівців та новітні технології.
  • Дитяча реабілітація. Нові методики реабілітації для дітей з різними захворюваннями.
    • Реабілітація після бойових травм. Сучасні підходи до відновлення здоров’я військових.
    • Міжнародний досвід передових практик реабілітації в інших країнах світу.

Наукові доповіді змінювались на  майстер-класи,  воркшопи у  27 секціях,  у трьох залах одночасно.

На Конгресі йшлося й про нові підходи до освіти. Війна значно вплинула на всі сфери життя, в тому числі й на медичну освіту. Освітній процес повинен відповідати вимогам та викликам часу для надання здобувачам освіти сучасних знань та практичних навичок. На Конгресі було зазначено, що це повинен бути «пацієнтоцентричний процес на засадах, сформованих адептами доказовості, професійності, командного підходу, цілісності та відповідальності». У ДДМУ враховуються нові реалії та адаптуються навчальні програми. Наші спеціалісти з реабілітації ділились з колегами досвідом професорсько-викладацького складу нашого університету з цього питання.

Сучасна система реабілітаційної медицини демонструє свою ефективність, особливо в останні чотири роки, за які Україна зробила колосальні кроки в її розвитку. Ситуація з  великою кількістю  постраждалих від військових дій потребує нових системних підходів до організації  відновлення їх здоров’я, тож потрібно екстрено удосконалювати та розвивати системи ФРМ в Україні. Історія національної системи реабілітації твориться сьогодні, а згуртована праця українських колег і взаємодія з міжнародними партнерами створює можливості  для змін і розвитку якісної реабілітаційної допомоги в Україні.

Дякуємо організаторам Конгресу за можливість обмінятися досвідом з колегами та розповісти про свої напрацювання.