Жовтень – місяць обізнаності про рак молочної залози (РМЗ). 4-5 жовтня 2024 року в Києві в змішаному форматі відбулась науково-практична конференція «BreastGENEITY: мультидисциплінарний шлях від скринінгу до комплексної реабілітації», присвячена оновленим галузевим стандартам медичної допомоги для пацієнтів із доброякісними та злоякісними патологіями молочної залози. Організатори: новітня науково-медична платформа GENEITY за підтримки Національного інституту раку спільно з Асоціацією мамологів України та HealthHub, Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, Асоціації гінекологів-ендокринологів України.

У заході взяли участь майже 1100 учасників, як в онлайн, так і в офлайн форматах, понад 50 вітчизняних та міжнародних спікерів. Серед ключових тем, які розглядалися:

• Деескалація хірургічного лікування при раку молочної залози;
  • Можливості реконструкції грудей за допомогою аутологічних тканин;
  • Використання ефективних методів імунотерапії, таргетної терапії в лікуванні раннього РМЗ та гаряче обговорення коли сказати стоп, а коли продовжувати;
  • Генетичне тестування та його вплив на вибір лікування;
  • Онкофертильність та РМЗ на фоні вагітності;
  • Персоналізована медицина та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

На конференції були представлені доповіді щодо нових трендів в онкохірургії. Зокрема, багато уваги та часу було приділено  деескалації аксилярної хірургії, збереження якості життя, а також пластиці та реконструкції. Великий інтерес викликали неймовірні доповіді генетиків та хімієтерапевтів, глибокий аналіз реабілітологів проблем вторинної лімфедеми. Було зазначено, що окрему увагу слід приділяти репродуктологам та гінекологам-ендокринологам, які обовʼязково повинні брати участь в комплексному підході до лікування пацієнток з РМЗ.

Дніпровський державний медичний університет представили фахівці кафедри онкології і медичної радіології кандидат медичних наук, доцент Віктор Завізіон та асистентка кафедри, кандидат медичних наук Анна Прохач. Вони представили дві доповіді з лікування раку молочної залози та доповідь про найчастішу пухлинну патологію грудей – фіброаденому.

Наші науковці зазначили, що конференція була прогресивною та різноплановою та пройшла на найвищому рівні. Захід став майданчиком для розгляду оновлених галузевих стандартів медичної допомоги доброякісної патології молочної залози та раку. Доповідачі та делегати зі всіх куточків нашої країни отримали можливість для обміну досвідом та новими знаннями, поглибленого аналізу сучасних терапевтичних стратегій.