Форум морфологів України, який відбувся 6-8 листопада 2024 року на базі Дніпровського державного медичного університету, привернув увагу всієї наукової морфологічної спільноти нашої держави та багатьох провідних фахівців іноземних закладів.
Організатори конференції: МОН України, МОЗ України, НАМН України, ВГО «Наукове товариство анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України», Асоціація патологоанатомів України, Дніпровський державний медичний університет.
Відкрила захід голова конференції ректор ДДМУ, академік НАМН України, професор Тетяна Перцева, яка підкреслила велику роль нашої конференції у формуванні фундаментальних і клінічних досліджень. З привітальними словами до учасників звернулися керівники двох ключових національних фахових об’єднань – Наукового товариства морфологів України (професор Олена Аппельханс, м. Одеса) і Асоціації патологоанатомів України (професор Валерій Туманський, м. Запоріжжя), які окреслили сьогоденні світові тенденції розвитку морфології та основні шляхи їх реалізації в Україні. Також виступили голова Лікарської комісії Наукового Товариства імені Шевченка професор Зоряна Масна (м. Львів); президент Українського дивізіону Міжнародної Академії Патології (IAP) професор Олена Дядик (м. Київ); завідувач кафедри фізіології та анатомії КНУ ім. Т.Г. Шевченка професор Олександр Ковальчук (м. Київ); завідувач кафедри клінічної медицини КНУ імені Тараса Шевченка професор Олександр Маєвський (м. Київ); голова Дніпровського осередку ВГО «Наукове товариство анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України» професор Віра Шаторна (м. Дніпро).
Реалізацію наукової програми конференції розпочав перший проректор ДДМУ професор Ігор Шпонька доповіддю «Роль патолога в добу персоналізованої медицини». На пленарних засіданнях також виступили провідні фахівці-морфологи з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Чернівців, Дніпра.
На завершення конференції голова оргкомітету професор Ігор Твердохліб узагальнив здобутки наукового заходу, висловив вдячність всім його організаторам і учасникам, визначив основні позиції резолюції.
Загалом конференція була представлена делегатами й авторами наукових публікацій з понад 110 кафедр і підрозділів із різних навчальних, науково-дослідних і клінічних установ України та інших держав. Наукові статті опубліковані в журналі «Морфологія», який входить до переліку наукових фахових видань (категорія «Б») та належить до індексованих наукометричних видань України. Тези доповідей опубліковані у збірнику наукових праць конференції. Друковані та відеоматеріали оприлюднені на офіційному сайті конференції «Теорія та практика сучасної морфології».