У ДДМУ відбулося міжкафедральне засідання студентських наукових товариств кафедри патологічної анатомії, судової медицини ДДМУ та кафедри патологічної фізіології 1 пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ, організоване доцентом Г. С. Короленко.
Засідання, присвячене темі: «Генетичні альтерації: клініко-морфологічні особливості, діагностика, лікування», пройшло в онлайн-форматі.
Здобувачами освіти було представлено 4 доповіді. Студентка 3 курсу Наталя Савченко розпочала зі своєю доповіддю на тему: «Етіологія, патогенез і морфологічні особливості муковісцидозу». Продовжуючи тему муковісцидозу, студентки 6 курсу Єлизавета Черниш та Аріна Матвієнко під керівництвом доцентки кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 О. Ю. Оболонської у своїх виступах акцентували на кишково-легеневій формі муковісцидозу, меконіальному ілеусі, продемонструвавши цікавий клінічний випадок.
Наступні дві доповіді були присвячені рідкісній генетичної альтерації з різною морфологічною локалізацією, але однаковим ефектом – розвитком кам’яної людини. Студентка 4 курсу Ольга Пасько представила доповідь на тему: «Прогресуюча осифікуюча фібродисплазія». Уляна Клочко на Вероніка Лещук (4 курс) разом з науковим керівником професором С. І. Ільченко виступили на тему: «Stone boy syndrome або синдром камʼяного хлопчика».
Учасники конференції продемонстрували високий рівень професійної підготовки, ефективно працюючи з різними джерелами інформації та дотримуючись сучасних принципів доказової медицини, що засвідчило глибоке розуміння теми. Студенти не лише проаналізували дані, а й грамотно представили результати своєї роботи за допомогою новітніх технологій. Брали участь у дискусіях, висловлювали свої ідеї та створювали віртуальні задачі, спрямовані на пошук рішень у лікуванні зазначених захворювань.
Викладачі відзначили практичну значущість представлених матеріалів. Основною тезою стало те, що своєчасна діагностика та патогенетичне лікування залежать від глибоких знань про генез, анатомічну та морфологічну будову ключових структур організму.