Меню
  • slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

2024 рік став знаковим для України у сфері ментального здоров'я, продемонструвавши системний підхід до психологічної підтримки населення в умовах війни на державному рівні.

Дніпровський державний медичний університет відіграє важливу роль у підготовці кваліфікованих кадрів з медичної психології, які є рушійною силою в розвитку цієї галузі. Наш навчальний заклад займає активну позицію у підтримці психічного здоров’я населення Дніпропетровської області, зокрема впроваджуючи в практику напрацювання Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти  як?» - ініціативи першої леді Олени Зеленської в освітню та практичну діяльність.

Протягом 2024 року, що добігає кінця, фахівцями кафедри психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ проведено низку психологічних тренінгів, семінарів, просвітницьких заходів з питань підтримки учасників освітнього процесу. Цільовою аудиторією були абітурієнти, здобувачі додипломної освіти, студенти, які навчаються за спеціальністю «медична психологія», а також лікарі-інтерни та лікарі-курсанти, що проходили навчання на кафедрі. Практичні тренінги мали за мету опановування навичками ефективного керування стресом, управління проблемами, надання першої психологічної та психосоціальної підтримки, навчання дієвих технік самодопомоги та засобам ефективної комунікації. На семінарах і просвітницьких заходах говорили про першу психологічну допомогу в кризових ситуаціях, профілактику вигорання та депресії у медичних працівників в умовах війни, навчались дихальних вправ та методикам релаксації. Під час проведення тематичних заходів з нагоди Дня психічного здоров'я слухачі знайомились із Всеукраїнською програмою «Ти як?», студенти та викладачі брали участь в обговоренні її положень.

Професорсько-викладацький склад ДДМУ створює актуальний контент з питань психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, який розміщується на сайті університету у розділі «Невідкладна допомога». Відвідувачі сайту завжди можуть знайти тут корисні поради фахівців кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, а також ефективні вправи для відновлення внутрішнього ресурсу, підвищення рівня психологічної стійкості. На Youtube-каналі кафедри розміщуються лекції, онлайн-тренінги, кейси кризових ситуацій, інші корисні відеоматеріали з питань психологічного здоров’я.

Підтримка ментального здоров’я є одним із ключових чинників збереження якості життя, успішного навчання та професійної діяльності, особливо в умовах сучасних викликів. Працюємо далі задля формування культури турботи про психологічного здоров’я, що допомагає разом створювати доброзичливе підтримуюче суспільство! Важливим кроком у цьому напрямі є імплементація Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка є одним із вагомих складників у розвитку національної стресостійкості, здатності суспільства протистояти викликам та відновлюватися. Супровід розробки та впровадження програми здійснює Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я / World Health Organization (WHO).