Наприкінці січня 2024 року в онлайн-режимі відбулося чергове засідання вченої ради ДДМУ під головуванням академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої.

З першого питання порядку денного «Звіт щодо редакційно-видавничої діяльності ДДМУ» доповідав відповідальний редактор журналу «Медичні перспективи», професор О. Б. Неханевич. Доповідач наголосив на продовженні роботи співробітників університету над підвищенням престижу закладу на світовому ринку наукових та освітянських послуг. Важливу роль у цьому відіграє публікація результатів наукових досліджень учених та молодих науковців у виданні «Медичні перспективи». Журнал включений до переліку наукових фахових видань України в категорії «А» й індексується наукометричними базами Scopus і Web of Science. Це відповідає стратегії видання – здобуття визнання на світовому науковому просторі.

О. Б. Неханевич наголосив на необхідності підвищення ефективності внутрішньої політики та оптимізація процесу публікації. З цією метою розроблена і впроваджена форма попередньої експертизи наукових статей, удосконалена форма рецензента, залучені до редакційної ради іноземні фахівці. За 2023 рік видано 4 чергові номери, які містили 109 статей. Доповідач зазначив позитивну динаміку індексів цитування статей за останній рік у Scopus і Web of Science.

Перспективами подальшого розвитку визначено підвищення рейтингу журналу у світових наукометричних базах, що передбачає виконання таких завдань:

• представництво повних текстових статей у National Library of Medicine;
  • тренінг для рецензентів;
  • проходження міжнародних навчальних курсів для редакторів з менеджменту журналів на платформі Clarivate;
  • збільшення публікацій рецензій на платформі Publons;
  • представництво у WAME (World association of medical editors);
  • розгляд та подання пропозицій щодо грантової діяльності наукових журналів;
  • запрошення до публікації іноземних колег.

Друге питання порядку денного «Про роботу студентського самоврядування ДДМУ» доповідала голова ради студентів ДДМУ А. В. Рутгайзер. Доповідач зазначила, що у 2023 р. діяльність команди ради студентів була зосереджена на донорському русі й волонтерських ініціативах, що продовжує бути актуальним через повномасштабні воєнні дії на території України. Серед основних акцій такі:

• «Для друзів з Луганщини»;
  • Збір для шелтера «Добро на Амурі»;
  • «Студентство разом»;
  • «До Дня захисника»;
  • «Допоможемо воїну»;
  • «З любов’ю до ЗСУ»;
  • «Їжу в окопи».

Донорські акції:

• «Стань донором – врятуй життя» (донація компонентів крові);
  • «Врятуй життя онкохворим людям» (донація цільної крові).

Студенти ДДМУ долучилися до придбання автівки для воїнів 128-ї бригади ТрО. Це стало можливим завдяки призовим коштам, отриманим за перемогу у конкурсі «Студентська весна - 2023. Творчий контрнаступ».

Інші департаменти ради студентів ДДМУ проводили просвітницькі, розважальні заходи. Студенти ДДМУ взяли участь у заходах Департаменту з питань науки та освіти ДМР, серед яких турнір «Що? Де? Коли?», міський квест у парку ім. Шевченка. Вони спрямовані стимулювати освітні інтереси учасників (в медичному та загальноосвітньому напрямах), розширювати знання з історії, культури та медицини. Відбулося колективне засідання дебатного клубу ДДМУ разом з друзями з НТУ «Дніпровська політехніка» та ДНУ ім О. Гончара. Департамент з питань культурно-просвітницьких та громадських проєктів провів тренінг для студентів «Арттерапія для проживання емоцій», творчі конкурси «Кіновікторина», «Що соловейко щебетав», підготував привітання для дітей-переселенців з Днем святого Миколая.

Члени вченої ради одноголосно схвалили доповіді з двох питань порядку денного.
Вчена рада розглянула ряд інших поточних питань життєдіяльності навчального закладу.