29 лютого 2024 року відбулося чергове засідання вченої ради ДДМУ в режимі онлайн під головуванням академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої.

На початку голова засідання вручила атестат професора завідувачці кафедри патологічної анатомії, судової медицини та патологічної фізіології О. В. Пославській.

З першого питання порядку денного про роботу «Університетської клініки» у 2022 – 2023 роках доповідав директор клініки В. М. Барсуков.

Діяльність університетської клініки здійснюється за установчими документами відповідно до статуту. Мета закладу – надання спеціалізованої лікувально-профілактичної допомоги населенню, забезпечення належних умов для навчання студентів медичного університету, лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, проведення науково-дослідної роботи, апробація та впровадження нових медичних технологій.

Університетська клініка є клінічною базою для таких кафедр: ендокринології, неврології, ортопедичної стоматології та хірургічної стоматології. Доповідач докладно зупинився на діяльності співробітників кафедр, пов’язаній з навчанням студентів, лікарів-інтернів, а також на лікувально-консультативній і науково-дослідній роботі.

Протягом 2023 року Університетська клініка надавала консультативно-діагностичну та стаціонарну медичну допомогу населенню. Згідно зі статистикою, кількість пацієнтів, які пройшли лікування у закладі минулого року, збільшилася порівняно з 2022 роком. У клініці працюють спеціалізовані кабінети: «Здорові легені», «Кабінет діабетичної нейропатії», а також клініко-діагностична лабораторія. За минулий рік вдалося придбати нову медичну техніку: 2 апарати УЗД, відеоендоскопічну систему, гематологічний і біохімічний аналізатори, імунофлуоресцентний аналізатор, флюорограф.

На завершення доповідач визначив завдання клініки на 2024 рік.

З другого питання порядку денного про роботу ради молодих вчених за 2023 рік доповідала заступниця голови Ради молодих вчених доцент В. А. Ткаченко.

• Рада молодих вчених є самоврядним об’єднанням аспірантів, докторантів і молодих вчених університету віком до 35 років, яке діє на громадських засадах. На 2024 рік рада об’єднує 100 молодих науковців, з них 23 мають науковий ступінь, 5 – вчене звання.
  • Основні завдання ради молодих вчених:
  • інформування молодих вчених про конференції, конкурси, гранти, стажування тощо.
  • об’єднання зусиль молодих вчених з метою виконання науково-дослідних тем, проведення науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів тощо.
  • пошук та підтримка талановитих молодих вчених.
  • розвиток міжвишівського наукового співробітництва.
  • сприяння взаємодії між керівництвом університету та молодими вченими.

За 2023 рік молоді науковці університету отримали 8 міжнародних грантів і 3 гранти в Україні. Також серед здобутків молодих вчених є отримання другий рік поспіль стипендії Кабінету Міністрів України аспірантом кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії В. В. Семеновим.

За звітний період представники ради молодих вчених ДДМУ активно співпрацювали з молодими вченими Дніпропетровської області, брали участь у всіх заходах, що проводило керівництво департаменту освіти і науки ДОДА та РМВ області. Продовжується співпраця з радою молодих вчених при МОН (Київ) та Молодіжною радою Дніпра.

На 2024 рік рада молодих вчених ДДМУ запланувала заходи:

• виїзне засідання ради молодих вчених ДО на базі ДДМУ;
  • вибори голови ради молодих вчених ДДМУ;
  • проведення семінару для науковців ДДМУ з написання грантових заявок;
  • семінар на тему «Академічне письмо»;
  • проведення семінару від патентного відділу (оформлення патентів, інформаційних листів).

Члени вченої ради одноголосно затвердили доповіді з обох питань порядку денного.

Вчена рада розглянула ряд інших поточних питань життєдіяльності навчального закладу.