17 жовтня відбулось урочисте засідання вченої ради, присвячене 108-й річниці створення Дніпровського державного медичного університету.

Засідання відкрила голова вченої ради академік НАМН України, професор Тетяна Перцева. Вона привітала членів вченої ради, колектив університету та всіх присутніх з річницею альма-матер.

Цього року з актовою промовою виступив перший проректор заслужений діяч науки і техніки України, професор Ігор Шпонька. Тема його доповіді: «Роль патолога в сучасній медицині».

Доповідач надав глибокий аналіз стрімкого історичного розвитку важливого напряму медицини – патології. Світовий досвід досліджень онкологічних захворювань ґрунтується на поглибленні й розширенні лабораторної діагностики, яскраво представленої в презентації. Наукова робота кафедри університету проводиться в тісній взаємодії з провідними клініками світу і спрямована на удосконалення методик діагностики онкологічних захворювань різноманітних видів локалізацій. Доповідач навів наукові роботи своїх учнів, дослідження яких підтверджені захищеними кандидатськими, докторськими дисертаціями, науковим ступенем – доктор філософії. Робота науковців кафедри отримала широке світове визнання, вихідці з наукової школи успішно працюють у провідних центрах патології США, Німеччини, Швейцарії.

На завершення доповідач зазначив, що командна робота колективу продовжується, подякував вченій раді, колективу кафедри, колегам та рідним за допомогу й підтримку.

Аудиторія теплими оплесками привітала доповідача. Голова засідання подякувала професору Ігорю Шпонці за змістовну й цікаву доповідь.