19-20 січня 2022 року Дніпровським державним медичним університетом за підтримки Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації, на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, протоколу РНБО України від 30 грудня 2021 стосовно пункту 8.1 «Про поширення варіанта Омікрон коронавірусу SARS-CoV-2 у світі та загрози для України», згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров’я України, було проведено дводенний онлайн-тренінг за участю провідних спеціалістів професорсько-викладацького складу університету з питань коронавірусної хвороби: «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної інфекції (COVID-19) та Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

Були представлені доповіді академіка НАМН України, професора Тетяни Олексіївни Перцевої, зав. кафедри внутрішніх хвороб №1, професора Людмили Іванівни Конопкіної, доцента кафедри внутрішніх хвороб №1 Ксенії Олегівни Бєлослудцевої, доцента кафедри внутрішніх хвороб №1 Олени Валеріївни Мироненко, професора кафедри інфекційних хвороб Віктора Володимировича Маврутенкова, професора кафедри анестезіології, ІТ та МНС Володимира Івановича Снісаря.

Онлайн-навчання в реальному часі в режимі «доповіді-питання-відповіді» пройшли понад 590 лікарів різних спеціальностей Дніпропетровської, Донецької та Кіровоградської областей. Понад 1000 користувачів переглянули тренінг у запису.

Особливу увагу було приділено останнім змінам Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», діагностичним критеріям та клінічним ознакам хвороби, аспектам раннього патогенетичного лікування коронавірусної хвороби (COVID-19), насамперед осіб, які знаходяться в групі ризику щодо розвитку ускладнень, осіб, старших 60 років, та дітей; проведено розбір типових та найбільш поширених помилок у тактиці ведення хворих.

Запис тренінгу доступний за посиланням:

День перший (19.01.2022 р.): https://youtu.be/zjh9HNVatB8

День другий (20.01.2022 р.): https://youtu.be/4QXBQEmkXR0