3 лютого 1821 р. народилася Елізабет Блеквелл – перша жінка, яка отримала вищу медичну освіту в США і стала практикуючим лікарем.

Саме цей день з 2016 р. відзначається як Міжнародний день жінки-лікаря.

Елізабет Блеквелл здобула медичну освіту в американському університеті (1849).

Відкрила Нью-Йоркський диспансер для бідних жінок та дітей (1853).

Стала першою жінкою, яка увійшла до Британського реєстру лікарів (1859).

Під час громадянської війни у США заснувала «Асоціацію допомоги жінкам».

Відкрила Нью-Йоркський медичний коледж для медсестер (1868).

Стала співзасновником Національного товариства охорони здоров’я Великобританії (1871) і першою жінкою-доктором медицини в сучасну епоху.

Рух, який ініціювала Елізабет Блеквелл, допоміг жінкам отримати доступ до освіти та роботи у галузі медицини, де до того часу домінували чоловіки.

І сьогодні ми радо вітаємо жінок, які пов’язали своє життя з медициною, зі святом!

У нашому закладі працюють 323 чарівні жінки-лікаря, представниці професорсько-викладацького складу. Найкращі побажання сьогодні від колег-чоловіків, студентів та пацієнтів вам - тим, хто самовіддано, часом у непростих умовах, з честю виконує свій професійний обов'язок.

Прийміть найкращі побажання та добрі слова подяки. Нехай удача та успіх будуть вашими супутниками на життєвому шляху. Хай ніколи не вичерпаються ваші найкращі людські якості - душевне тепло та чуйність, небайдужість і турбота про людей. Зі святом!