14 лютого залучений професор Ром Стівенс, професор анестезіології та медицини Університету медицини Розалінди Франклін, США, прочитав лекцію для лікарів-інтернів усіх спеціальностей, студентів університету на тему «Гостра коагулопатія при травмі та шоку. Переливання цільної крові при бойовій травмі».

Американський лікар-анестезіолог має 36 років досвіду роботи у військовій медицині. Він надавав допомогу військовим в Іраку, Афганістані, Східній Африці та на Середземному морі. Компетенція Рома Стівенса – це військові травми, опіки і трансфузіологія. У своїй лекції професор розповідав про випадки агресивної крововтрати і кровотечі, про те, як поводитись з пораненими солдатами, які потребують значного переливання крові.

Курс навчання лікарів-інтернів триватиме протягом тижня. У його межах професор Ром Стівенс  проведе майстер-класи з ургентної ультразвукової діагностики.

Професор вважає, що найкраще, що медики можуть зробити для країни в такий важкий час – зберегти якнайбільше життів. Його місія – підтримати Україну і поділитися своїм досвідом.