Меню
 • students-april

15 та 16 березня 2023 року в м. Дніпрі відбулася Міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю «Респіраторні читання 2023», яка з 2021 року вже стала традиційною. Організатор конференції – Дніпровський державний медичний університет, голова оргкомітету – ректор ДДМУ, голова Громадської організації «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів», академік НАМН України, професор Тетяна Олексіївна Перцева.

Пленарні засідання конференції проходили в онлайн-форматі та були присвячені різним актуальним питанням респіраторної медицини: новим стандартам у пульмонології, бронхообструктивним захворюванням, запальним хворобам (інфекційним та неінфекційним) верхніх і нижніх дихальних шляхів, інтерстиціальним захворюванням легень, актуальним питанням респіраторної медицини в педіатрії, коронавірусній хворобі (COVID-19) та її наслідкам, туберкульозу легень та коморбідній патології в респіраторній медицині. 

Лекторами на конференції були професори й доценти кафедр ДДМУ:

 • кафедра внутрішньої медицини 1;
 • кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології;
 • кафедра внутрішньої медицини 3;
 • кафедра інфекційних хвороб;
 • кафедра медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО;
 • кафедра мікробіології, вірусології, імунології, епідеміології та медико-біологічної фізики й інформатики;
 • кафедра педіатрії 1 та медичної генетики;
 • кафедра пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2;
 • кафедра сімейної медицини ФПО та пропедевтики внутрішньої медицини;
 • кафедра терапії, кардіології та сімейної медицини ФПО.

Слухачі конференції мали можливість ознайомитися з матеріалами, представленими провідними фахівцями ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України» (м. Київ), ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю. І. Кундієва НАМН України» (м. Київ), Івано-Франківського національного медичного університету, Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, Одеського національного медичного університету, а також нашим колегою з-за кордону – Хешамом Таррафом, професором медичних наук та алергології Каїрського університету, членом Королівського терапевтичного коледжу (м. Единбург, Велика Британія).

Лекторами конференції були фахівці різних спеціальностей, що й забезпечило обговорення найактуальніших питань респіраторної медицини саме з точки зору мультидисциплінарності: це пульмонологи й алергологи, профпатологи та інфекціоністи, терапевти й педіатри, лікарі загальної практики й сімейної медицини, мікробіологи та фтизіатри, кардіологи і ревматологи, нефрологи й гематологи, клінічні імунологи та клінічні фармакологи, фахівці з медико-соціальної експертизи та реабілітації хворих.

Усього прочитано 49 доповідей та 3 лекції: з питань функціональної діагностики в пульмонології, з респіраторних форм презентацій особливо небезпечних інфекцій та з принципів застосування Міжнародної класифікації функціонування в пульмонологічній реабілітації. Постерна секція конференції була представлена 42-ма доповідями, у тому числі з Республіки Молдова.

Протягом двох днів майже 2 тисяч лікарів змогли підвищити свій професійний рівень у межах національної системи безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників.

Чекаємо на подальшу співпрацю з усіма, хто цікавиться питаннями респіраторної медицини. До нових зустрічей на «Респіраторних читаннях 2024!