Попри складні часи, кафедри педіатрії з радістю відгукнулися на запрошення Студентського наукового товариства та Ради молодих учених ДДМУ взяти участь у XXII науковій медичній конференції студентів та молодих вчених «Новини і перспективи медичної науки».

Організатори педіатричної секції конференції:  кафедра педіатрії 2 (в.о. завідувача, д-р. мед. наук Л. І. Вакуленко), кафедра педіатрії 1 та медичної генетики  (зав. кафедри, д-р. мед. наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України О. Є. Абатуров) та кафедра пропедевтики дитячих хвороб (зав. кафедри, д-р. мед. наук, професор С. І. Ільченко).

У роботі засідання взяли участь студенти 3-6 курсів, молоді вчені, ліцеїсти наукового медичного ліцею «Дніпро».

Програма була надзвичайно насиченою та цікавою. Були представлені 9 доповідей, 4 з яких підготовлені студентським науковим гуртком кафедри педіатрії 2. Декілька доповідей подані у вигляді демонстрацій клінічних випадків: «Синдром Вольфрама» (доповідач Анна Демиденко, керівники: д-р. мед. наук,  професор О. Є. Абатуров, канд. мед. наук Н. М. Токарева), «Аналіз перебігу мукополісахаридозу та сімейного випадку синдрому Гурлера у дітей» (доповідачі: Арина Бабінська, Юлія Михайлова, Юлія Чернявська, керівники: д-р. мед. наук Л. І. Вакуленко, канд. мед. наук А. В. Різник).

Переважна більшість доповідей присвячена актуальним на сьогодні проблемам педіатрії. Зокрема, «Генетичні варіанти метаболічно нездорового ожиріння у дітей» (доповідач  Софія Пашкевич, учениця 11-А класу КЗО «Науковий медичний ліцей “Дніпро”», керівники: д-р. мед. наук, професор О. Є. Абатуров, канд. мед. наук, доцент А. О. Нікуліна); «Додаткові фактори ризику розвитку ретинопатії недоношених новонароджених» (доповідачі: Олена Коврига, Дар'я Бойко, керівник PhD О. Ю. Оболонська); «Ефективність специфічної вакцинації та дотримання правил індивідуального і колективного захисту COVID-19 в студентських групах» (доповідач Ольга Полякова, керівники: д-р. мед. наук,  професор В. І. Чергінець, асистент К. В. Скрябіна); «Про актуальні проблеми грудного вигодовування (за результатами анкетування сучасних молодих матерів)» (доповідачі: Мілана Прудіус, Аріна Смирнова, керівник асистент К. В. Скрябіна); «Біомаркер КІМ-1 у дітей з ювенільним ідіопатичним артритом» (доповідач асистент С. В. Самсоненко, керівник д-р. мед. наук, професор Т. П. Борисова); «The update  for the rational antibiotic therapy of complicated pneumonia in children» (доповідачі: Himanshu Kumar,  Shefali,  керівник канд. мед. наук, доцент В. О. Дитятковський).

Атмосфера засідання була доброзичливою та натхненною. Велика кількість запитань та жвава дискусія продемонстрували величезну зацікавленість висвітлюваними проблемами. В обговоренні взяли участь викладачі всіх педіатричних кафедр. Попри те, що конференція відбувалась в онлайн-форматі й усім бракувало живого спілкування, учасники засідання були дуже задоволені з користю проведеним часом.

Викладачі відзначили високий рівень підготовки, подачі інформації, статистичної обробки матеріалу та особистий внесок кожного з гуртківців. Учасники, в свою чергу, зазначили, що завдяки виконаним науково-дослідним роботам вони набули досвіду, розширили науковий кругозір, отримали нові знання та мотивацію для продовження наукової роботи.