Професор М. О. Зорін народився 20 травня 1952 р. у м. Дніпропетровську. Закінчив з відзнакою Дніпропетровський медичний інститут (1975). Пройшов шлях асистента, доцента, професора кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету.

Основні напрями практичної та наукової діяльності: судова нейрохірургія, нейроонкологія, спінальна нейрохірургія. Один із перших в Україні почав активно оперувати аневризми та артевінозні мальформації судин головного мозку, геморагічний інсульт, пухлини шлуночків мозку та мозкового стовбура, невралгію трійчастого нерва (нейроваскулярна декомпресія). Активно розвиває малоінвазивний напрямок у хірургії гриж міжхребцевих дисків: лазерна пунціонна мікродискектомія, сидоскопічна мікродискектомія, пунціонна вертебропластика, пунціонна кіфопластика. Підготував 5 кандидатів наук.

Професор Микола Олександрович Зорін створив потужну школу нейрохірургів Дніпропетровщини, професіоналізм якої високо цінують в Україні та світі. Його учні стали провідними нейрохірургами обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова та багатьох інших.

Його наукова і практична діяльність отримала широке визнання. Нейрохірург вищої категорії. Заслужений лікар України. Лауреат Міжнародної асоціації ділових кіл «Лаври слави» (2006). Нагороджений орденом «Святого Миколи Чудотворця» ІІІ ступеня (2007).

Шановний Миколо Олександровичу, прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею від професорсько-викладацького складу університету, численних колег і учнів. Бажаємо невичерпної енергії, творчої наснаги і міцного здоров’я на многії літа.