19 жовтня пройшло перше засідання студентського наукового гуртка кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії ДДМУ (завідувачка кафедри - професорка О.О. Нефьодова) у новому осінньому семестрі 2022/2023 навчальному році на тему "Органи чуття".

У роботі СНТ взяли участь 33 студенти медичного факультету ДДМУ 1-го та 2-го курсів.

Доповіді підготували студенти:

• Лещук Вероніка 2 курсу 4-Б групи та Біленький Еміль 2-го курсу 4-Б групи на тему «Орган нюху. Нюхова ділянка»;
  • Карагодіна Дарія 2-го курсу 3-Б групина тему «Орган слуху та його хвороби»;
  • Сутирін Дмитро 2-го курсу 3-Б групи на тему «Захворювання сітківки».

Студенти Лещук Вероніка та Біленький Еміль взяли участь у спільному проєкті. У доповіді було розглянуто патології сприйняття запахів органом нюху з урахуванням мікроскопічної будови та ланок проходження нервового імпульсу. Крім того, студенти цікаво пов’язали механізм сприйняття нюху з фізико-хімічного боку, а саме розкрили механізм квантової теорії нюху.

Доповідь студентки Карагодіної Дарії містила актуальну інформацію щодо інфекційних запальних хвороб вуха, травматичних ушкоджень, грибкових уражень або отомікозів та патології незапального характеру. Також були розглянуті патогенез та загальні принципи лікування євстахеїту, мастоїдиту, хвороби Меньєра, невриту слухового нерва, отиту та отосклерозу.

Сутирін Дмитро розкрив тему різноманітних патологій сітківки. У ході обговорення розвинулася активна та цікава дискусія щодо діабетичної ретинопатії. Досить фахово було розглянуто патогенез діабетичної ретинопатії, провідною ланкою якої є розлади мікроциркуляції, пов'язані зі спадковими особливостями будови судин сітківки та метаболічними порушеннями, що супроводжують цукровий діабет.

Велика кількість запитань та жвава дискусія продемонстрували зацікавленість слухачів розглянутими питаннями.